ZLATÝ PEDÁL 2017: MEDZI NAJLEPŠÍMI CYKLISTAMI BOLI OCENENÍ AJ TRAJA NAŠI PRETEKÁRI

Zlatý pedál už tradične uzatvára cyklistickú sezónu na domácej pôde. Galavečer spojený s odovzdávaním ocenení pre najlepších cyklistov sa aj tento rok niesol v znamení mimoriadnych úspechov. Ceny na pódiu si až trikrát preberali aj naši jazdci.

Cenu pre najlepšieho cyklokrosára si aj tentokrát odniesol šesťnásobný majster SR v tomto odvetví, náš jazdec Martin Haring. Víťaz pretekov kategórie C2 v Trnave, Košiciach i Ternitzi, a s pódiovým umiestnením na mnohých ďalších UCI podujatiach nielen v tejto sezóne, sa najvýraznejším spôsobom podpísal pod aktuálne 11.miesto v cyklokrosovom rebríčku krajín rankingu UCI. Medzi elitnými mužmi nazbieral v doterajšej sezóne až 474 z 809 bodov.

Špeciálnu kategóriu ocenených tvoril „zlatý“ tím Petra Sagana, ktorý mu pomáhal pri zisku tretieho titulu majstra sveta v nórskom Bergene. Jeho členmi boli okrem Juraja Sagana, Erika Bašku, Michaela Kolářa aj stálica Dukly Patrik Tybor a novoprichádzajúca posila tímu Marek Čanecký. Za pomoc Petrovi si odniesli špeciálne ďakovné listy. 

Celkovým víťazom ankety Zlatý pedál 2017 si po hlasovaní odbornej verejnosti  odniesol majster sveta Peter Sagan, druhé miesto patrí nášmu Patrikovi Tyborovi, druhému najlepšie umiestnenému Slovákovi v rebríčku UCI, tretie miesto mladému trialistovi Samuelovi Hlavatému.