CHREN A ROVDER NA PÓDIU PRVÝCH GRAVEL MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA

Na pódium historicky prvých majstrovstviev SR odvetvia gravel sa prebojovali Martin Chren a Pavol Rovder. Chren si zo šamorínskych tratí odnáša striebornú medailu, Rovder si v kategórii elitných mužov prišiel po bronz. Majstrovský titul získal Trenčan Samuel Kováč.

Novinkou v tohtoročnom kalendári domácich podujatí boli 18.11.2022 gravel majstrovstvá SR. O titul domáceho šampióna sa rozhodovalo na 32 km okruhu so štartom a cieľom v X-bionic Sphere v Šamoríne, pričom jazdci šli okruh celkovo dvakrát. Po návrate z Maroka sa na nich predstavila aj štvorica mladíkov Dukly Banská Bystrica Lukáš Kubiš, Pavol Rovder, Martin Chren a Denis Hoža Historicky prvým majstrom SR v tejto špecifickej disciplíne sa stal Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín), ktorý si po domáci titul prišiel po vyše 30 km sólovej jazdy. Druhé miesto vybojoval Martin Chren, tretie Pavol Rovder. Na Lukáša Kubiša vyšlo nepopulárne 4. miesto.

„Máme za sebou posledné podujatie v tomto roku. Prvú polovicu pretekov sme odštartovali dobre. Od začiatku sa utvorila samostatná cca 15 členná skupina, z ktorej odskočila trojica našich chalanov Kubiš, Chren, Rovder, spolu s Kováčom a šli ďalej vlastné tempo. Trať bola veľmi pekná, počasie však typické jesenné, s vetrom, chladom, dažďom. Samo to v druhom okruhu nakopol a náskok mu vydržal až do cieľa. Ukázal obrovskú bojovnosť a nezlomnú vôľu. Nepoľavil ani keď to už veľmi bolelo, keď mu bola zima, šiel svoje tempo a titul získal zaslúžene. Naši cyklisti si prišli po striebro a bronz. Škoda, že sme napriek prevahe poľavili, v tomto sa máme veľa čo učiť od prvého gravel majstra SR,“ priblížil priebeh podujatia Martin Fraňo, športový riaditeľ.