CYKLISTI DUKLY BODOVALI V MAROKU AJ V ĎALŠÍCH ŠTARTOCH

Cyklistom Dukly sa v Maroku darilo aj v ďalšej trojici pretekov. Ani po presune zo západnej Sahary smerom k úpätiu pohoria Atlas neodišli zo záverečných pretekov v tomto roku bez bodov do medzinárodného rankingu UCI. Spolu ich na úvod nového olympijského kvalifikačného obdobia získali 57.

Šestica jazdcov Dukly sa na marockých jednorazovkách predstavila vo veľmi mladom zložení Lukáš Kubiš, Pavol Rovder, Samuel Tuka, David Kaško, Denis Hoza a Martin Chren. Už v prvej trojici pretekov na západnej Sahare sa im každý deň darilo bodovať v rámci top 10 výsledkov. V dobre nastolenom tempe pokračovali aj po zmene regiónu, kedy sa z prudko veternej oblasti medzi púšťou a morom presunuli k úpätiu pohoria Atlas. Ani zvlnený terén s prudkými stúpaniami neprekazil počas ďalších troch dní cestu k bodovaný výsledkom.

Najviac bodov nazbieral najskúsenejší z pretekárov, Lukáš Kubiš. Na Le Trophée Princier si 6. miestom pripísal 10 bodov UCI, v Le Trophée Anniversaire výsledok ešte o jednu priečku vylepšil, a tak bral 15 bodov. V daný deň vyšiel záver aj Samuelovi Tukovi, ktorý obsadil 8. miesto spojené s 3 bodmi UCI. Najväčšiu aktivitu počas dňa predviedol Pavol Rovder, ktorý veľkú časť etapy prešiel v únikoch, až v závere ho v prudkom stúpaní preskočili ďalší pretekári. Záverečný deň Le Trophée de la Maison Royal uzatváral top 10 opäť Kubiš.

„Som veľmi rád, že sme tu mohli štartovať. Bolo to šesť náročných jednorazoviek na vetre, čo je dlhodobo naším problémom – zvládať terezíny. Najmä takáto mladučká zostava sa tu veľmi veľa naučila. Nikdy nešli za sebou šesť jednorazoviek, kde by sa šlo o toľko bodov a v takom zápale. Predsa len, v etapákoch sú tie taktiky iné. Veľa to bolo o tej útočnej taktike, schopnosti jazdy na vetre. Získali sme nemálo bodov, ktoré sa rátajú už do ďalšej sezóny, taktiež prize money pre mladých chalanov. Odnášame si len samé pozitíva. Niekoho ešte čakajú gravelové majstrovstvá SR najbližší týždeň a pauza,“ priblížil preteky Martin Fraňo, športový riaditeľ.