CYKLISTI DUKLY MAJÚ ZA SEBOU ÚVODNÉ SÚSTREDENIE NOVEJ SEZÓNY

Takmer tri týždne intenzívneho tréningového cyklu na úvod novej sezóny majú za sebou cyklisti kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica. Výrazne omladená zostava v zložení Lukáš Kubiš, Pavol Rovder, Dávid Kaško, Denis Hoza, Simon Nagy, Martin Chren, Samuel Tuka, Filip Lohinský a Jakub Galovič absolvovala spoločné tréningy v „mekke“ zimného tréningového cyklistického sveta, v španielskom Calpe. Práve tu trávia zimné mesiace mnohé tímy sveta.

Provincia Alicante ponúka relatívne stabilné a na jazdenie príjemné počasie, prázdne cesty, tolerantných vodičov i dlhé kopce na intervalové tréningy. To všetko v zdravom morskom podnebí.

„Máme za sebou prvý spoločný trojtýždňový výcvikový kemp v španielskom Calpe. Sú tu ideálne podmienky na trénovanie. Ten prvý týždeň bol tentokrát všelijaký, aj daždivý, neskôr sa počasie vylepšilo. Ale bolo to v čase, keď u nás kraľovala zima s mínus 20 stupňami, takže sme tu využili všetky možnosti naplno. Zoznamovali sme sa s novými bicyklami a ďalším materiálom, ktorý budeme využívať v tejto sezóne. Všetko, čo sme mali naplánované, sme splnili. Jediným problémom bolo, že Palo Rovder po príchode z majstrovstiev Európy na dráhe ochorel, a tak neabsolvoval tréningový program v rozsahu ako ostatní. Jeho zdravotný problém je trochu mínus aj na nasledujúci program, ale taký je šport. Teraz po krátkom týždňovom oddychu doma cestujeme na ďalšie tri týždne na Rhodos, kde nás okrem tréningového cyklu čakajú aj prvé štarty. Dva etapové preteky, jedna jednorazovka a jedno kritérium. Čo je taká štandardná príprava v našich podmienkach,“ priblížil úvodný program sezóny Martin Fraňo, športový riaditeľ.

„Kolektív je výrazne omladený, ale plný entuziazmu a učenia sa. Už tu bolo vidno ich posun dopredu, na ktorom budeme pracovať i teraz na Rhodose. Po návrate sa potom predstavíme i na dvojici prvých slovenských pohárov – v Trnave a Bánovciach,“ dodal Fraňo.

„Do sústredenia v Španielsku som prišiel z Portugalska, kde som mal možnosť s našimi dráharmi najazdiť prvé kilometre. Po príchode dráharov z ME sme trénovali spoločne celý tím. Ako tím sme spolupracovali veľmi dobre. Veľmi milo neustále prekvapoval najmladší člen Jakub, ktorý má veľký potenciál. Taktiež sa veľmi rýchlo zaradil do fungovania náš ďalší nový člen Simon. Spočiatku sme jazdili vytrvalostné tréningy, neskôr sme zaraďovali silu a rýchlostné intervaly. Najazdili sme tu veľký počet kvalitných kilometrov, ktoré verím, že sa odzrkadlia na našich najbližších pretekoch na gréckom Rhodose. Začíname 4. marca, tak držte palce!“ opísal doterajší program a náladu v tíme Lukáš Kubiš, aktuálne najskúsenejší z jazdcov Dukly.