DRÁHA: MARTIN CHREN S VÍŤAZSTVOM I PÓDIOM NA DRÁHOVÝCH PODUJATIACH

Koniec augusta a začiatok septembra patril okrem cesty aj dráhovým podujatiam. Po Majstrovstvách Európy juniorov a U23 v dráhovej cyklistike, kde Slovensko reprezentovali dvaja naši jazdci – Martin Chren a Tobias Vančo, pokračoval Martin Chren na ďalších pretekoch. V nabitej konkurencii, pripravujúcej sa na „veľký“ (elitný) kontinentálny šampionát predviedol veľmi dobré jazdy, ktoré mu priniesli viackrát pódium i cenné body UCI do rankingu tohto odvetvia.

Rovno z ME sa posledný augustový víkend zastavil Martin Chren na prostejovskom velodróme, kde bola na programe dvojica podujatí. Darilo sa mu najmä v druhej sérii, na GP Olomouckého kraje – Memoriáli Otmara Malečka, kat. CL 1. V scractchi sa 2. miestom prebojoval až na pódium, v bodovacích pretekoch obsadil 8. priečku.

„Od začiatku sa išlo tempo, no nechcel som to nechať len do špurtu, tak som nastupoval už skôr. Pridal sa ku mne aj Holanďan, Kazach a Čech a spolu sme dali ostatným kolo. Potom sa asi štyria chalani z Tufa zložili a chceli to rozbehnúť tímovému kolegovi, čo bol s nami, no ten už nevládal záverečný šprint. Zvíťazil Holanďan Heijnen Philip, ja som bol 2. Celkom som rád zo skalpu 4. človeka z nedávnych ME U23 v scratchi, ktorý tentokrát finišoval na 6. mieste. V bodovačke som už nemal toľko síl, keďže som predtým šiel aj omnium, tak z toho bolo ôsme miesto,“ povedal k priebehu Martin Chren.

Po krátkej zastávke zamieril opäť do Čiech, tentokrát bola na programe GP Framar kat. CL2. Tu ešte vylepšil bilanciu výsledkov a v scratchi si na konto pripísal víťazstvo, v bodovacích pretekoch 6. miesto a v omniu 10.

„Preteky boli aktívne, plné nástupov, keďže tam boli tímy v početnejšom zložení, a tak si mohli pomáhať a strážiť nástupy. 2 kolá pred cieľom scratchu sa mi podarilo odpútať sa a mierny náskok udržať až do cieľa,“ opísal cestu za víťazstvom v Prahe mladý pretekár.