DUKLA BODOVALA NA MAĎARSKÝCH JEDNORAZOVKÁCH

Cyklisti nášho tímu zbierali body na pretekoch v Maďarsku. Počas dvoch jednorazoviek druhej kategórie (UCI 1.2) si v medzinárodnej konkurencii vybojovali spolu 28 bodov do rankingu UCI. Oba dni zároveň Patrik Tybor získal aj dres najlepšieho Slováka. Okrem nich sa na pretekoch predstavili aj jazdci TJ Slávia ŠG Trenčín.

Na pretekoch V4 Special Series (UCI 1.2), ktoré sa konali uplynulý víkend (20.-21.7.2019), sa najlepšie darilo Patrikovi Tyborovi. Aj v sobotu aj v nedeľu finišoval v top 10. Za piate a šieste miesto získal dohromady 25 bodov. Keďže na pretekoch tejto série sa oceňujú aj najlepší jazdci krajín V4, za svoj výkon zároveň  oba dni vybojoval aj dres najlepšieho Slováka.

  

„Snažili sme sa byť v každom úniku čo sa nám celkom darilo. Jakub Varhaňovský sa šetril do špurtu, ak by prišiel balík. Od štartu sa stále nastupovalo a únik nie a nie sa vytvoriť. Sľubne vyzerala skupina, kde bol Marek Čanecký, asi na 90. km, ale Prostějov ich zišiel. Nakoniec sa to poradilo až nám, kde sme boli spolu s Martinom Mahďarom a Andim Cullym až traja. Mahďo s Andym ťahali. Ja som sa snažil šetriť do záveru, kde sme mali štyri mestské okruhy so zákrutami. Pred koncom pretekov začalo brutálne silno liať. Osem technických zákrut v záverečnom kilometri som nakoniec dal na 5. mieste. Andi bol ôsmy, takže bodoval aj on,“ priblížil priebeh sobotnej časti Patrik Tybor.

 

V nedeľu bola na programe ďalšia rovinatá jednorazovka. „Odísť skúšali aj Juraj Bellan, aj Martin Mahďar. No pelotón náskok ich skupiniek zišiel. Nakoniec bol úspešný až únik, v ktorom sme opäť mali Patrika Tybora. Na 500 pred cieľom ešte skúsil nastúpiť, no na špurt je to príliš dlhá vzdialenosť. Tesne na cieľovej čiare cez neho preletela skupinka, ktorá jeho nástup zachytila. Paťo nakoniec finišoval na 6. mieste. Škoda toho pódia, Patrik na to mal. Ale chválim chalanov za aktivitu, boli v každom úniku, nečakali vzadu, čo sa bude diať. Zisk UCI bodov je za to príjemnou odmenou,“ povedal o podujatiach Maroš Kováč, športový riaditeľ, ktorý si v minulosti tieto preteky podmanil aj víťazstvom.

Foto: BringaSport