DUKLA PRECHÁDZA NA KOLESÁ „NO-LIMITED“

„Po niekoľkých rokoch spolupráce s holandskou firmou Infinito, ktorú sme začali ešte v roku 2014 s kontinentálnym celkom CK Banská Bystrica, prechádzame na nového partnera. Veľmi sa za dva roky v CK BB a päť rokov v Dukle chcem poďakovať Infinitu a jeho slovenskému distribútorovi Bikepro za dlhoročnú korektnú spoluprácu. Vývoj a meniace sa prostredie však generuje zmeny. Tou najväčšou pre budúcu sezónu pre nás je práve zmena dodávateľa kolies. V roku 2021 budeme sedlať poľskú značku NO-LIMITED,“ zhodnotil športový riaditeľ Martin Fraňo.

Poľská firma NO-LIMITED má takmer desaťročnú tradíciu v produkcii karbónových kolies vo všetkých špecifikáciách. Kolesá sú ručne vypletané v Poľsku, distribuované po celej Európe a jazdené kvalitnými kontinentálnymi tímami v okolí. V minulom roku patrili medzi podporované tímy český Elkov, či poľský Voster. Pre rok 2021 sa hlavnými vlajkonosičmi NO-LIMITED stávajú nemecký Bike Aid i banskobystrická Dukla. Firma má veľmi širokú ponuku, kde si každý zákazník na základe generátora môže zvoliť náboje, špice i ráfiky, ktoré sú následne ručne vypletané v Poľsku. Veľmi dobrým znakom je, že oficiálnym predajcom i servisným strediskom NO-LIMITED na Slovensku sa stáva i náš dlhoročný podporovateľ, BIKEPRO. Teda všetci fanúšikovia Dukly majú možnosť si zakúpiť rovnaké kolesá, ako jazdí kontinentálny tím i na Slovensku s patričným servisom.

„Nakoľko i v roku 2021 budeme jazdiť véčkové brzdy, i kolesá budú s brzdnou plochou na véčka. Budeme jazdiť najvyšší model Prorace na švajčiarskych nábojoch DT Swiss v špecifikácii pre špice s kolmou hlavou zaručujúce maximálnu pevnosť. Použité špice sú opäť tým najlepším, čo svet ponúka, z belgickej produkcie Sapim, konkrétne aero light špica Sapim CX ray, vrcholný model belgickej klasiky. Zapletené ráfky budú v prevedení 38 a 50mm. Každý pretekár bude mať teda k dispozícii allround 38mm model vhodnejší do kopcovitého terénu, i rýchle 50mm kolesá na rovinaté preteky. Majster SR v časovke Cully si samozrejme môže vychutnať rýchlosť jazdy časovkárskom sete loukote a disku NO-LIMITED, dráhari využijú dráhový set loukote a disku NO-LIMITED, naša olympijská nádej v MTB, Haring, bude používať karbónové kolesá pre bezdušovky v šírke 25 i 27mm. Myslím, že jedna z najdôležitejších súčiastok bicykla, kolesá, je pre sezónu pripravená fantasticky. Pokračujeme v použití špičkových galusiek Vredestein v šírke 25mm, v ultralight prevedení s latexovou dušou, ktoré fantasticky držia i na mokre a majú neuveriteľne nízky valivý odpor. Kombináciou týchto produktov sme plne pripravení  a konkurencieschopní bojovať so súpermi najlepšími možnými zbraňami. Vrchol ponuky rámov Merida Reacto a Scultura v kombinácii s elektrickou sadou Shimano Dura-Ace a kolesami NO-LIMITED s galuskami Vredestein už žiadne materiálne limity nemáme“, vyjadril spokojnosť športový riaditeľ Martin Fraňo a dodal: “i v náročnej covidovej dobe sme materiálne plne pripravení na sezónu.“