DUKLU BUDE V NOVEJ SEZÓNE OBLIEKAŤ ŠPIČKOVÁ SLOVENSKÁ ZNAČKA NYNA

Pre najbližšie niekoľkoročné obdobie sa Dukla Banská Bystrica continental team dohodol na spolupráci so slovenskou firmou NyNa, ktorá bude našich cyklistov obliekať v najbližšom období. Po skončení spolupráce s našim predchádzajúcim dodávateľom sme sa šli pozrieť na možnosti slovenskej firmy NyNa, s.r.o., ktorá sídli v Lehote pod Vtáčnikom pri Prievidzi a z jej možností a schopností zostali uchvátení aj samotní cyklisti. NyNa mala dlhodobejšie záujem o spoluprácu tímom Dukly, no bránil tomu dlhodobejší kontrakt s predchádzajúcim dodávateľom.

 

„Firmu NyNa poznám dlhé roky, no musím povedať, že kvalitatívne aj možnosťami sa za tie desaťročia posunuli veľmi veľmi vysoko. Pred súčasným dodávateľom pre reprezentáciu bola práve NyNa, ktorá obliekala slovenský národný tím. Je výrobcom pre mnohé tímy doma, no najmä v zahraničí a sme radi, že práve s ďalšou domácou firmou sme sa dohodli na spolupráci. Kvalita je fantastická a obrovskou výhodou je rýchlosť výroby aj jednotlivých kusov, predsa Lehota pod Vtáčnikom je za rohom, nadšenie majiteľov firmy, ich prístup a profesionalita je úžasný,“ skonštatoval športový riaditeľ Martin Fraňo a dodal: “s príchodom nového partnera pre oblečenie sa trochu mení i dizajn, no stále ostávame u obľúbenej maskáčovej kombinácie, ktorá symbolizuje príslušnosť k armáde Slovenskej republiky svojim digitálnym maskáčovým vzorom a bola uvedená v roku 2016.  Práve vojenský dizajn je veľmi obľúbený a niekoľkokrát sme získali cenu za najkrajší dres na pretekoch v zahraničí. Novinkou bude i to, že si naše dresy budú môcť zakúpiť i fanúšikovia, rovnako tak tričká vo farbe tímu. Nové dresy zažijú premiéru na jednotkovom etapáku Tropicale Amissa Bongo a naživo budú predstavené na tlačovej konferencii začiatkom februára v Banskej Bystrici, kde bude oznámený aj ich spôsob predaja pre verejnosť, na ktorú všetkých fanúšikov srdečne pozývame.“

 

Začiatkom decembra prebehlo individuálne meranie každého pretekára v sídle firmy NyNa, kde sa brali individuálne miery na rôzne typy oblečenia. Počas merania panovala pohodová atmosféra a pretekári si počas dňa merania prezreli výrobu a zoznámili sa s výrobným procesom.

 

„Počas celej mojej kariéry, keď som vystriedal viacero slovenských tímov, tím UCI, turecký, či rakúsky tím, sa mi nikdy nestalo, že by mi tak individuálne brali miery na každý typ cyklistického oblečenia. Naozaj prístup firmy NyNa je veľmi profesionálny. Atmosféra vo firme je veľmi pohodová a deň strávený meraním bol naozaj veľmi príjemný. Veľmi sa na nové oblečenie teším, firma NyNa disponuje naozaj tými najnovšími technológiami, materiálmi, obrovským výberom v škále vložiek. Dukla bude mať k dispozícii to najlepšie, čo môže byť a som rád, že na Slovensku existuje podobná firma, keď som to videl na vlastné oči, zostal som až šokovaný. Veľmi sa teším na našu budúcu spoluprácu,  kde budú jazdci mať na starosti aj akýsi vývoj v pretekárskych podmienkach, budú si môcť povedať svoje názory a pripomienky k daným častiam oblečenia a tým aktívne prispieť k jeho vylepšeniu. Som známy tým, že kvalita oblečenia a materiálu je pre mňa veľmi dôležitá a v tomto prípade som príjemne prekvapený“ zhodnotil meranie a návštevu jeden z lídrov Marek Čanecký.

 

„Spoločnosť NyNa je výrobcom cyklistického oblečenia, ktoré dodáva nielen tímom a klubom na Slovensku, ale prevažne do zahraničia. Preto sme uvítali možnosť možnosť spolupráce s jednotkou medzi slovenskými tímami s Duklou Banská Bystrica. Predmetom je kompletné oblečenie všetkých členov tímu. Pripravili sme nový dizajn, ktorý zahŕňa prvky štruktúry pôvodného maskáčového rastru, doplneného o šikmé jednofarebné línie. Táto kompozícia zvýrazňuje dynamiku dresu a celého oblečenia. Žlto zelená doplnková farba korešponduje svojím odtieňom s farbou okuliarov a prilby, čo zjednocuje a umocňuje celkový vzhľad pretekára,“ priblížil nový dizajn a spoluprácu s našim tímom Miloslav Novotný, majiteľ firmy Nyna. 

  

„Kompletný dodávaný sortiment zahŕňa nielen univerzálne celoročné oblečenie, ale i špecifické diely určené pre obdobie horúčav, aerodynamické oblečenie s minimálnym odporom vzduchu, ako i voľnočasové oblečenie. Sme radi, že môžeme obliekať práve náš domáci kontinentálny tím. Očakávame, že obojstranne dobrá spolupráca prinesie osoh každej strane. Niekoľkonásobné tisícovo kilometrové používanie oblečenia určite preverí jeho kvalitu a komfort. A jeho inováciou prispejeme k zlepšeným výkonom a pohode pri tréningu i pretekaní. Už pri prvom stretnutí so všetkými členmi Dukly kvôli meraniu, výberu a skúšaniu rôznych modelov, panovala príjemná atmosféra. Do novej sezóny prajeme tímu veľa úspešných výsledkov a pódiových umiestnení, ako i celkovú pohodu v tíme. A tiež minimum pádov a zranení a maximum šťastných úsmevov,“ dodal šéf spoločnosti Nyna.

        

Nový dizajn našich dresov vychádza z pôvodného vojenského maskáčového rastra, a bude doplnený o svieže žlté tóny. Základná sada (dres + nohavice), rovnako aj tričká, budú i v ponuke eshopu výrobcu Nyna.