FILIP TARAGEL BODOVAL NA POSLEDNÝCH PRETEKOCH SVETOVÉHO POHÁRA NA DRÁHE

Na posledných pretekoch svetového pohára na dráhe, ktorý sa konal uplynulý víkend (19.-21.1.2018) v Minsku, bodovali aj slovenskí dráhari.  Náš Filip Taragel, ktorý v uplynulej sezóne štartoval na dráhových MS ako prvý Slovák po 8 sezónach, si do rankingu pripísal UCI body za 18.miesto z omnia. Celú sezónu aktívne zbieral body, aby aj tento rok pomohol pre Slovensko vybojovať miestenku na MS. 

„Naši dráhari podali veľmi dobré výkony. Filip Taragel zvládol celé omnium, aj keď mu v úvode nevyšiel scratch. Už zajtra vydá UCI kvóty na štart k nastávajúcim MS. Zatiaľ to vyzerá na tri ženské a jednu mužskú disciplínu. V mužskej bodovačke to vyzerá na prvých náhradníkov, tak uvidíme,“  zhodnotil výkony zverencov Michal Rohoň, reprezentačný tréner.

„Som veľmi rád, že Filip Taragel opäť oblieka dres Dukly. Kým fungoval iba na ceste, sprevádzala ho kopa smoly. Na dráhe ukázal, že má veľký potenciál. Som rád, že po zmene reprezentačného trénera dráhy sa viac začalo pracovať aj s elitnými mužmi, presne toto dobre sadlo Filipovi. Je to dobrý špurtér a mimo dráhového programu ho budeme aktívne využívať práve na rovinaté etapy a špurtérske dojazdy. Aktuálne má špeciálny program, prispôsobený práve ladeniu formy na dráhové MS, takže ho v nasledujúcich dňoch čaká CL1 v Gente, reprezentačné sústredenie v talianskom Montichiari a na prelome februára/ marca majstrovstvá sveta v holandskom Apeldoorne,“ priblížil úlohu a program Filipa Taragela Martin Fraňo, športový riaditeľ.