HARING 32. NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA V CYKLOKROSE

Dvojička Dukly Martin Haring a Juraj Bellan zavŕšila cyklokrosovú sezónu na MS v cyklokrose v holandskom Valkenburgu. Martin Haring po vydarenom úvode pretekov nakoniec pre technické problémy a pád obsadil 32. priečku. Juraj Bellan sa trápil v technickom blatistom teréne a v kategórii do 23 rokov obsadil 52. miesto.

„Nie som veľmi spokojný, no bohužiaľ to blato mi nejde. Strácam príliš veľa v technike na tomto povrchu a aj na výsledku to bolo vidieť. ME v Tábore mi vyšli o poznanie lepšie na suchu. Po krátkom oddychu naskočím do cestnej sezóny, verím, že tam sa mi bude dariť lepšie,“ povedal v cieli Juraj Bellan, ktorý sa do cyklokrosového kolotoča vrátil po niekoľkých vynechaných sezónach.

Cyklokrosová stálica Haring v kategórii elitných jazdcov už bojoval na hranici prvej dvadsiatky. Ani on sa však nevyhol technickým problémom, pádom a prepadol sa na konečné 32. miesto.

„Určite to nie je výsledok, s ktorým by som mal byť spokojný. Mrzí ma, že som sa napriek dobrým podmienkam a zabezpečeniu nedokázal vo výsledkoch dostať vyššie oproti minulému roku,“ povedal sklamane v cieli Martin Haring.