HARING BODOVAL V PODBREZOVEJ, V RAKÚSKU ZVÍŤAZIL

O výbornom víkende môže so spokojnosťou hovoriť Martin Haring, päťnásobný majster SR v cyklokrose a zároveň jazdec Dukly Banská Bystrica. „Až“ druhé miesto z podbrezovskej C2 ho v nedeľu 22.10 naštartovalo na víťazstvo. V pretekoch rovnakej kategórie, ktoré sa konali v rakúskom Ternitzi, len v drese reprezentácie, nechal za sebou ďalšieho slovenského jazdca, Ondreja Glajzu a Čecha Emila Hekela. Za víkend si tak Haring „prilepšil“ o 70 bodov UCI. V Podbrezovej bodoval aj Juraj Bellan.  

V sobotu 21.10 pokračoval slovenský pohár v cyklokrose ďalším kolom v Podbrezovej. Aj tieto preteky, rovnako ako nedeľný Ternitz v Rakúsku, tvorili jednu zo zastávok pretekov UCI kategórie C2. Medzi elitnými mužmi si víťazstvo z Podbrezovej odnáša Čech Tomáš Paprstka, ktorý si už v prvom kole spolu s Martinom Haringom vytvorili sľubný náskok. Po Haringových problémoch s pedálom prišiel český pretekár nakoniec do cieľa sám, s náskokom 26 sekúnd. Aj tretie miesto obsadil český pretekár, Emil Hekele.

„Potešila ma vysoká úroveň pretekov. V porovnaní s minulými ročníkmi vnímam konkurenčný nárast, kedy účasť zahraničných pretekárov v slovenskom pohári bola skôr výnimočnosť. Oceňujem zámer komisie zaradiť 6 kôl slovenského pohára do kategórie UCI C2. Bol by som rád a som naklonený organizovať v budúcom roku aspoň jedno podujatie v rámci UCI C1,“ zhodnotil preteky Peter Privara, prezident SZC.

„Som samozrejme rád, ale na druhej strane ma škrie, keď nevíťazím na domácej pôde. Ale asi ma to celkom naštartovalo na to nedeľné Rakúsko,“ povedal po víkende Martin Haring. V nedeľu si to Haring vynahradil a na súperov sa pozeral z najvyššieho stupňa víťazov. „Dnes to bolo pekné. Od tretieho kola som šiel sám a kontroloval som si to, no ku koncu sa odzadu začali približovať Ondro a Emil Hekele. Po sobote som mal však obrovskú chuť na víťazstvo, som rád, že to vyšlo,“ dodal Haring.

„Martin každými pretekmi ukazuje zlepšenia, takže vzhľadom na nadchádzajúce ME v cyklokrose to máme načasované výborne. Verím, že aj technická šťastena bude v nadchádzajúcich dňoch stáť na jeho strane a podarí sa mu posunúť výsledok na ME zase o niečo vyššie,“ vyslovil nádej do ďalšieho programu Martin Fraňo, športový riaditeľ.

Priamo z Ternitzu odišla naša reprezentácia elitných jazdcov a juniorov na sústredenie do českého Tábora, kde sa prvý novembrový víkend budú konať tohtoročné majstrovstvá Európy v cyklokrose. Ešte predtým ich však čaká cyklokrosové dvojkolo v Trnave.