HARING PO ŠTVRTÝKRÁT MAJSTROM SR V XCO. V ŤAŽKÝCH PODMIENKACH VYBOJOVAL AJ TITUL V XCC.

Tretí júlový víkend patril na Slovensku horským cyklistom. Kým v Mýte pod Ďumbierom bojovali o titul majstra SR v zjazde, čo išlo „mimo nás,“ v Selciach neďaleko Banskej Bystrice boli na programe olympijské cross country a nová disciplína shorttrack. A tu sme boli bytostne zaangažovaní. Oba víkendové dni preukázal najväčšiu výkonnosť i psychickú silu práve náš Martin Haring. V sobotu 18.7.s obrovským náskokom po štvrtýkrát vybojoval titul majstra SR v XCO, v nedeľu 19.7. svoj náskok pred ostatnými potvrdil historicky prvým slovenským titulom v shorttracku. Juraj Bella obsadil v sobotu 15.miesto, v nedeľu poskočil na 6. miesto. 

Organizáciu domáceho šampionátu si zobral pod patronát reprezentačný tréner Róbert Glajza so svojou partiou „Cykloglajza.“ Dlhoročné skúsenosti pretavil do úspešného majstrovského víkendu.  Dlho sa babrali s traťou a nakoniec z nej celonočný a celodenný sobotný dážď spravil doslova bahenný kúpeľ. Napriek tomu celému organizačnému tímu patrí veľká pochvala.

 

„Nám blatisté podmienky vyhovovali. Martin má veľa skúseností z cyklokrosu, husté blato navyše znásobuje výkonnostné rozdiely. Boli sme si istí, že je najlepší. Prakticky od štartu si jazdil svoje preteky a viac ako sedem minútový náskok zo soboty hovorí za všetko. Bellan si prešiel krstom v tomto počasí, nevie čo robiť a aj to tak vyzeralo. V nedeľňajších pretekoch, prvých MSR v shorttracku, novej kratučkej disciplíne, ktorá sa jazdí aj na úrovni Svetových pohárov CDM, už trať obsychala. Polhodinové preteky vyhovujú viac dynamickejším typom ako je Haring, no tu sa ukázal opäť len veľký rozdiel vo výkonnosti. V menšom blate som viac očakával v nedeľu od Bellana. Haring prevalcoval za víkend všetko tvrdým výkonom. Dva štarty, dva tituly, právo nosiť majstrovský dres, takže sme spokojní. Samozrejme sa netajíme, že to bolo našim jasným cieľom, no šlo to prekvapivo ľahko a jednoznačne,“ zhodnotil výkon svojich zverencov Martin Fraňo, športový riaditeľ.

 

„Celú noc z piatka na sobotu a celý deň pršalo, čiže trať rozblatená, dosť sa behalo, ale to mi celkom sedí. Od prvého kola som postupne zväčšoval náskok, a od druhého kola sa snažil šetriť bicykel, lebo to bola dosť lotéria aj o materiál. Z obhajoby mám radosť, za NyNa majstrovskými dresíkmi by mi bolo smutno. Ďakujem za podporu celému tímu, fungovalo všetko na jednotku. Druhý deň bol na programe shorttrack. Prvé kolo som trošku horšie šiel zjazd, tak som stratil pár sekúnd a miest. V treťom kole zo šiestich som si došiel prvú dvojicu, a postupne sme sa roztrhali a došli opäť po jednom. Dnes bolo trošku suchšie blato, ale opäť boli úseky, ktoré sa aj behali,“ priblížil cestu za majstrovskými titulmi Martin Haring.