KUBIŠ SIEDMY NA N-CUPE U23 V POĽSKU

Slovenská reprezentácia U23 sa cez víkend 12.-13.9.2020 predstavila na Ncupe v Poľsku.  V zostave figurovali až traja naši jazdci Lukáš Kubiš, Martin Vlčák, Pavol Rovder, ktorých doplnil Štefan Michalička, Simon Nagy a Adam Foltán.

Hneď prvá etapa – tímová časovka – pre pád vyradila z hry Michaličku i Rovdera. Takže slovenská zostava preťala cieľovú pásku len vo štvorici. To im stačilo na 10. miesto. S cieľom lepšieho výsledku sa preto jazdci snažili o únik v druhej etape. Časť etapy si v ňom prešli Vlčák, Foltán i Kubiš. Do záveru sa nakoniec špurtovalo, najlepšie nohy mal Holanďan Kooij Olaw. Lukáš Kubiš finišoval na 7. mieste.

„Jediný nations cup tejto sezóny v kategórii U23 sme načali dosť smolne. Na siedmom kilometri tímovej časovky padol z prvej pozície v zákrute Michalička a letel aj Rovder. Zvyšok našťastie pád vykryl a pokračovali vo štvorici. Prišli sme tak veľmi rýchlo o dvoch silných pretekárov do časovky a aj o špurtéra pre nasledujúci deň, nakoľko obaja silno vrazili do obrubníka.  Na to, že sme zvyšných 20 km časovky absolvovali vo štvorici, nebola strata až tak veľká. O dobré tempo sa starali najmä Vlčák a Kubiš.  

Dve kolá do cieľa rozbili v stúpaní balík Nemci a pozorne jazdiaci Kubiš ostal v čelnej 5 člennej skupine. Za nimi sa sformovali ďalšie 3 skupiny, ktoré sa však pred cieľom spojili.  Najlepšiu pozíciu pred záverom si vytvoril Kubiš, zostal však zavretý, a tak nakoniec bral 7. miesto. Škoda toho prvého dňa, lebo od Ncupových bodov ho delili len 3 sekundy. Je to škoda, ale prísľub do ďalších rokov. Ak vyskladáme dobrý tím a nebudeme mať smolu ako teraz, môžeme pomýšľať na výsledok,“ zhodnotil výjazd Jakub Vančo, reprezentačný tréner.