KUBIŠ VICEMAJSTROM SLOVENSKA V ČASOVKE, CULLY VYBOJOVAL BRONZ

Pódium MSR, časovka elite

Karty v MSR ITT elite sú pre sezónu 2021 rozdané. Striebornú medailu a titul vicemajstra Slovenska v časovke si na 40 kilometrovej trati v Podlužanoch vybojoval Lukáš Kubiš. S časom 52:11,29 o 1,5 sekundy prekonal obhajcu titulu, dvojnásobného majstra SR v časovke a zároveň svojho tímového kolegu Jána Andreja Cullyho. Titul získal Ronald Kuba, ktorý trať prešiel o 26 sekúnd rýchlejšie ako Kubiš. Veľmi dobrý výkon podal i „nečasovkár“ Martin Haring, ktorý finišoval na 4.mieste a od bronzu ho delilo len 7 sekúnd.

Druhá polovica júna je štandardne termínom konania národných šampionátov. Po minuloročnej Mladej Boleslavi prebrali opäť organizátorskú štafetu Slováci, tentokrát pod taktovkou Janky Buchelovej z Bánoviec nad Bebravou. Trať proti chronometru si už minulý rok otestovali na svojom šampionáte dvadsať trojkári. Kubiš ju vtedy dal za 55:34:22 a skončil až na 9. mieste. Tento rok prekonal minuloročného víťaza o 11 sekúnd, ale ani to nestačilo na výsledok Ronalda Kubu.

„Dnešná majstrovská časovka, druhé miesto o pár sekúnd. Čo k tomu povedať? Väčšinu dňa som viedol, no nakoniec bol predposledný štartujúci rýchlejší, za čo mu patrí moja gratulácia. Do každých pretekov idem vždy s cieľom zvíťaziť, a to bolo dúfam, vidno i teraz. Dnes to nevyšlo, šport je taký. Na dnešku už nič nezmeníme, ale môžeme sa o to pokúsiť v dňoch pred nami. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí pri mne neustále stoja. Ďakujem klubu a trénerom za vytvorené podmienky a tiež klubovým partnerom za poskytnutý špičkový materiál. Držte nám palce na nedeľu,“ povedal po zisku titulu vicemajstra SR v časovke Lukáš Kubiš.

„Lukáš Kubiš dnes opäť podal výborný výkon, zvýšil svoj level o jeden stupeň. Druhé miesto v elite kategórii je nakoniec veľmi dobrý výsledok. Štandardne vysoký výkon podal opäť Martin Haring. Ako nečasovkár atakoval medailu, takže aj s ním veľká spokojnosť. Za očakávaniami zaostal trojnásobný majster SR v časovke Marek Čanecký, ktorý dnes finišoval na 6. mieste a takisto obhajca titulu Ján Andrej Cully, dnes bronzový, od ktorého sa titul očakával, aj o niečo lepší výkon. Musím pogratulovať Ronaldovi Kubovi, ktorý sa svedomite pripravoval, a bol dnes najlepší,“ zhodnotil výsledky MSR ITT Martin Fraňo, športový riaditeľ.

.

Foto: Ján Melicher