LUKÁŠ KUBIŠ DRUHÝ VICEMAJSTER V PRETEKOCH ELITE, BODOVALI VŠETCI JAZDCI TÍMU

Majstrovstvá SR v cestnej cyklistike vyvrcholili pretekmi elitných mužov. V horúcom počasí na 227,9 km dlhej, prevažne rovinatej trati okolia mesta Tlmače zosadil z trónu osemnásobného majstra Slovenska Petra Sagana Matúš Štoček. Po bronzovú medailu si v hromadnom špurte prišiel náš Lukáš Kubiš. UCI body pripisovali všetci cyklisti Dukly. Bilancia majstrovských dní tak vyzerá 7x v top 10, jedna bronzová medaila a plus 146 bodov UCI pre tím.

Tlmače sledovali šampionátovú rozlúčku Petra Sagana (TotalEnergies) na rovinatom okruhu, ktorý pretekári prešli sedemkrát, v celkovej dĺžke 227,9 kilometrov. Celých vyše päť hodín sa nastupovalo, ale žiadny z únikov si nevytvoril dostatočný náskok na to, aby odolal sile pelotónu. Snažili sa najmä početnejší Česi jazdiaci v mnohých profesionálnych tímoch, ale z rádio tour bolo počuť i mená nastupujúcich našich jazdcov.

Preteky vyvrcholili špurtom, kde si svoj premiérový titul majstra Slovenska v pretekoch vybojoval Matúš Štoček (ATT Investments). Triumfoval tesne pred Petrom Saganom, ktorý presne pri prejazde cieľom spadol po kolízii s Čechom Pavlom Bittnerom. Ako tretí preťal cieľovú pásku náš Lukáš Kubiš, ktorý tak získal medailu na štvrtom šampionáte v rade. Hneď za ním finišoval Simon Nagy, majster SR do 23 rokov. V pelotóne bez straty na víťaza prišlo do cieľa desať Slovákov, medzi nimi i naši dvaja najmladší jazdci Samuel Tuka a Jakub Galovič. Okrem nich bodovali i všetci ostatní jazdci nášho tímu.

V časovke sa naši jazdci na pódium neprebojovali. Lukášovi Kubišovi chýbalo k medaile 38 sekúnd, skončil tesne pod pódiom na 4. mieste. Filip Lohinský bral 6. miesto, Dávid Kaško ôsmu priečku.