LUKÁŠ KUBIŠ ZVÍŤAZIL V MAROKU, BERIE BODY DO OH RANKINGU

Lukáš Kubiš si pripisuje na konto prvé tohtoročné víťazstvo na pretekoch UCI. Po dlhšom čakaní na pódium vybojoval v piatok, 26.5. na jednorazových pretekoch Grand Prix du Prince Héritier Moulay el Hassan(1.2) v Maroku rovno najvyššiu priečku. Za víťazstvo získal tiež 40 bodov UCI do olympijského rankingu.

Štvorica pretekárov Dukly Banská Bystrica v zložení Lukáš Kubiš, Denis Hoza, Dávid Kaško a Simon Nagy štartuje v týchto dňoch na troch jednorazových pretekoch v Maroku. Hneď úvodné podujatie vyšlo Slovákom na výbornú a Lukáš Kubiš sa po všetkých selekciách balíka radoval z víťazstva.

„Máme za sebou prvú jednorazovku v Maroku. Po dvoch dňoch bez bicyklov, ktoré nám prišli až večer pred štartom, sme nevedeli, čo môžeme očakávať. V prvom päť kilometrovom kopci, dvadsať km po štarte, to ihneď nakopli domáci Marokánci a na vrchole nás zostalo asi dvadsať. Relatívne dobre sme sa všetci striedali a tak sa náskok zvyšoval. Päťdesiat km pred cieľom nastúpili dvaja domáci jazdci, s ktorými som odišiel. Neskôr nás došli ďalší a už sme pokračovali v osmičke. V poslednom kopci pätnásť kilometrov pred cieľom už Marokánci začali nastupovať, a v nastupujúcom tempe sa išlo až do cieľa. Nepodarilo sa však nikomu odísť, takže sa šprintovalo. V šprinte do kopca som vedel, že budem vo svojom, a tak aj bolo. Prvá jednorázovka a prvé víťazstvo. Ešte nás čakajú dva štarty, v sobotu a v nedeľu, tak držte palce,“ priblížil priebeh prvého pretekového dňa v Maroku Lukáš Kubiš.

Trojica jednorazových pretekov je pomenovaná po marockom princovi Moulayovi el Hassanovi a kráľovskej rodine. Jazdia sa v náročnom púštnom teréne pri pohorí Atlas, v okolí starobylého mesta Fes.