MAJSTROVSKÝ TITUL V ČASOVKE U23 ZÍSKAL LUKÁŠ KUBIŠ

Majstrovský titul v časovke U23 si na 15 kilometrovej trati v obci Tajná vybojoval náš Lukáš Kubiš. Ako jediný zo štartujúcich pretekárov zvládol trať za menej ako 20 minút. K striebru z elitného šampionátu si tak pripisuje okrem zlata do zbierky medailí aj cenných 25 bodov UCI. Bodoval aj Adam Foltán, ktorého čas tentokrát stačil na 4. miesto.

Popri súbojoch s elitnými pretekármi majú mladí jazdci možnosť pobiť sa aj o tituly majstrov SR kategórie U23. Aktuálny šampionát si pod organizačnú taktovku zobral klub z Tlmačov, ktorý okrem mládežníckych majstrovstiev usporiadal aj súťaž pre U23. Dĺžkou trate neporovnateľne kratšie oproti elitným majstrovstvám, kde sa o víťazovi titulu rozhodovalo na vyše 40 kilometrovej trati, tentokrát bojovali len na 15 kilometroch. To niektorým doslova robilo problémy s rozbehom a na trati v boji proti chronometru vyzerali akoby stále šetrili sily, aby to mohli naplno „rozbaliť“ v ďalšie dve tretiny.

Najrýchlejšie nohy mal náš Lukáš Kubiš, ktorý zvíťazil s náskokom vyše pol minúty. Striebro si odnáša Filip Lohinský (CAT), ktorý od augusta patrí medzi našich stážistov a bronz Matúš Štoček (Topforex). Tesne pod pódiom, na 4. mieste skončil Adam Foltán. I ten si pripisuje body do medzinárodného rankingu UCI. Šiesty najlepší čas medzi slovenskými dvadsaťtrojkármi zaznamenal Martin Chren.

Výsledky: https://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/vyslebf0c9c96c47cb93bf780cfcb6.pdf