MARTIN CHREN S OBDIVUHODNÝM 15.MIESTOM NA MS V DRÁHOVEJ CYKLISTIKE

Od stredy 20.10. do nedele 24.10 prebiehali vo francúzskom Roubaix majstrovstvá sveta elitných kategórii v dráhovej cyklistike. Svojimi výsledkami počas sezóny si miestenku medzi 24 postupujúcich vybojovali tento rok až traja slovenskí cyklisti, medzi ktorými figuroval i jediný zástupca mužskej kategórie, cyklista Dukly Martin Chren.  Aj napriek chýbajúcemu stánku v domácich podmienkach dokázal urobiť výsledky.

Martin Chren získal miestenku pre najlepších dvadsaťštyri cyklistov svetového rankingu v dvoch disciplínach. Scratch dokončil na 22.mieste, s čím spokojný nebol. Darilo sa mu ale v bodovacích pretekoch, v ktorých na 160 kolách vybojoval medzi skúsenými dráharmi obdivuhodné 15.miesto.

„Scratch nedopadol podľa mojich predstáv. Na druhý deň som si napravil chuť 15. miestom v bodovacích pretekoch. Som veľmi rád za takýto výsledok hneď pri mojej premiére na MS, najmä v podmienkach, aké na SR v súvislosti s dráhou máme. Už len dokončiť preteky, bolo doslova prejsť si peklom,“ povedal po pretekoch Martin Chren.