MARTIN CHREN ZÍSKAL OPÄŤ MIESTENKU NA DRÁHOVÉ MS. V BODOVACÍCH PRETEKOCH BRAL 19.MIESTO

Slovensko opäť získalo miestenku na dráhové majstrovstvá sveta pre kategóriu mužov. Tento rok sa to podarilo ž v dvoch disciplínach – scatchi a bodovacích pretekoch. Najväčšiu zásluhu na tom mal práve náš Martin Chren, ktorý sa predstavil aj v reprezentačnom drese na svetovom šampionáte. Ten písal tento rok históriu od 12.-16.10.2022 vo francúzskom Saint-Quentin-en-Yvelines. V bodovacích pretekch bral Chren 19.priečku, scratch nedokončil.

„19. miesto v bodovačke určite nesplnilo moje očakávanie a ciele, s ktorými som išiel na tieto majstrovstvá sveta, ale viem, že som v pretekoch dal zo seba úplne všetko, na čo som v aktuálnych možnostiach a podmienkach mal,“ povedal k svojmu výsledku Martin Chren.

„Celá sezóna bola ako na horskej dráhe, začiatok úplná stopka – korona, potom víťazstvo na UCI pretekoch, neskôr znova zdravotné problémy, no stále som bol motivovaný pripraviť sa čo najlepšie v danej situácii, bohužiaľ nevyšlo to podľa predstáv ale vážim si už len to, že som sa opäť kvalifikoval na majstrovstvá sveta v dvoch disciplínach a mohol som tak reprezentovať Slovensko, čo je pre mňa motivácia na sebe pracovať ďalej. Ďakujem môjmu tímu, stredisku Dukla, zväzu a všetkým, ktorí pri mne stoja a podporujú ma,“ dodal Chren.

„Miestenku získava len 24 jazdcov z poradia svetového rankingu, takže už samotná kvalifikácia je pre Slovensko veľkým úspechom. Martin ju získal druhýkrát po sebe, čo je veľmi pekný výkon aj vzhľadom na fakt, že máme neporovnateľné horšie podmienky na prípravu oproti svetu. Takže mu patrí poďakovanie za celoročnú prácu v tejto oblasti,“ uviedol k účasti na MS Martin Fraňo, športový riaditeľ.