MARTIN HARING 25. MUŽ SVETA V OLYMPIJSKOM CROSS COUNTRY

V sobotných pretekoch elitných mužov majstrovstiev sveta v olympijskom cross country si Martin Haring vybojoval 25. miesto. Oproti minulému roku tak vylepšil výsledok na vrcholnom podujatí roka o 7 miest. Svojim výkonom potvrdil dobré načasovanie predolympijskej prípravy.

Koronou poznačené majstrovstvá sveta v horskej cyklistike sa v medzinárodnom kalendári usadili od 7.-11.10.2020, len pár dní po vrchole cestnej sezóny. Slovenská výprava v rakúskom Leogangu pozostávala zo 16 cyklistov, medzi ktorými boli i Martin Haring (štafeta + XCO) a Jakub Varhaňovský (e-biky). Nováčik v ebikoch Jakub Varhaňovský finišoval na 28. mieste a v hodnotení krajín spolu s ďalšími Slovákmi obsadili 6. miesto. Naša štafeta XCO obsadila 12. miesto.

Olympijské cross country mužov bolo na programe majstrovstiev sveta v sobotu 10.10. Spolu s Martinom Haringom bojoval o body do rankingu UCI i ďalší Slovák, Matej Ulík. Dúhový dres získal Francúz Jordan Sarrou. V 92 člennom štartovnom poli finišoval Martin Haring na 25.mieste s časom + 5:07 na majstra sveta, za ktoré si pripísal 58 bodov UCI. Haring tým o 7 miest vylepšil svoj minuloročný výsledok z MS, čím prepísal historické maximum elitného Slováka na vrcholnom podujatí sezóny.

„Trať bola poznačená dažďom spred pár dní. Rozblatená, aj ked úplný mordor to nebol. Čakali sme ešte dážd, ale bohužiaľ to nestihol, aspoň zima bola. Vzhľadom na nie ideálnu prípravu si myslím, že som podal dobrý výkon, aj keď tam bolo pár chýb v technike. Ale po bitke sú všetci múdri.
Pred štartom by som 30tku bral, teraz v aute ma už v duši srdí 20tka. Mladšia je predsa len mladšia, ale čo už. Ďakujem staffu za super zabezpečenie, zlepšujeme sa aj v tomto smere,“ povedal po dojazde do cieľa Martin Haring.