MARTIN HARING OBHÁJIL TITUL MAJSTRA SR V MTB XCO

Martin Haring pokračuje v potvrdzovaní svojej dominancie medzi slovenskými elitnými cyklistami na poli MTB. Na národnom šampionáte v Osrblí dnes obhájil titul majstra SR v horskej cyklistike, v disciplíne cross-country.

Po včerajšom eliminátore dnes v Osrblí pokračovali tohtoročné majstrovstvá SR v horskej cyklistike, v disciplíne XCO. Podobne ako minulý rok, ani tentokrát nedal Martin Haring svojim súperom šancu a víťazstvom s náskokom jeden a pol minúty pred druhým Ondrejom Glajzom a tretím Tomášom Višňovským potvrdil postavenie slovenskej jednotky v tejto disciplíne.

„Tesne pred štartom sa spustila búrka, čo dosť zmenilo trať. Postupne sa jednotlivými kolami rozblatila a šmýkala. Dôležité preto bolo vyhnúť sa chybám, nestratiť čas pri páde, ísť na istotu. Spolu s trénerom Martinom Fraňom sme si ešte na jeseň stanovili jednotlivé vrcholy tejto sezóny, čo v mojom prípade je celkom zložité, keďže jazdím cestu, MTB aj cyklokros. Ale podobne ako minulý rok, aj teraz sa ukazuje, že zvolený postup je dobrý. Šance mal dnes každý rovnaké a viem, že ani ostatní chalani nenechali nič na náhodu. A najmä tí, ktorí sú primárne horskí cyklisti, podriadili všetko príprave na tieto preteky. Aj preto som rád, že obhajoba titulu majstra SR vyšla na výbornú,“ povedal po príchode do cieľa Martin Haring.

„Som veľmi rád, že dnešným víťazstvom potvrdil Martin Haring postavenie slovenskej jednotky v tejto disciplíne. Hari dnes výborne zužitkoval jednak svoje fyzické predpoklady, zručnosti v technike jazdy, pod ktoré sa podpísali aj pravidelné core tréningy i mnohé regeneračné vymoženosti strediska VŠC Dukla. Dnes pripijeme na úspech, zdravie a šťastie do ďalších dní a zajtra pokračujeme v prípravách na ďalšie podujatia,“ priblížil úspech svojho zverenca Martin Fraňo.
Foto: Ján Melicher