MARTIN HARING SIEDMY V LUXEMBURSKU

Na pretekoch Grand Prix Möbel Alvisse kategórie C2, ktoré sa konali 21.1.2018 v luxemburskom Leudelange, vybojoval náš Martin Haring veľmi dobré 7.miesto. Svojim výkonom ako prvý z iných národností preťal výsledkové poradie cyklokrosárov z krajín Beneluxu. Víťazom pretekov sa stal Belgičan Dieter Vanthourehout. Juraj Bellan skončil 31., medzi dvadsaťtrojkármi mu patrí 16.priečka.

Zima, dážď a blato. Typicky cyklokrosové podmienky pripravili pretekárom veľa problémov na trati a mechanikom plné ruky práce.  Do Luxemburska prišla slovenská reprezentačná výprava po takmer dvojtýždňovom sústredení v teple.

„Väčšina z nich bola po sústrední na Mallorke, a tak do Luxemburska prišli unavenejší. Prechod z tepla do zimy, trať aj podmienky boli náročné, nie všetkým to sadlo, no som rád, že sme boli. Víťaz z Belgicka je ôsmym najlepším cyklokrosárom sveta, takže chalani mohli popozerať niečo na technike. V januári už majú chalani menej možností pretekania, pritom pretekové kilometre pred blížiacim sa vrcholom sezóny treba ako soľ. Práve teraz je dôležité, aby nevypadli z pretekových dní,“ povedal Róbert Glajza, reprezentačný tréner.

„Formu Martina a Juraja prispôsobujeme aj cyklokrosovým vrcholom sezóny. Bol som prekvapený, koľko Belgičanov uprednostnilo tieto luxemburské preteky, takže sa tu stretla celkom zaujímavá konkurencia. Hari to zvládol dobre, verím, že si chladnú hlavu ustráži aj na svetovom šampionáte. Ešte predtým si tých najlepších vyskúša na posledných pretekoch svetového pohára, po nich už reprezentácia zostáva až do MS v Holandsku. Prajem im, aby ich obchádzali technické problémy. Obaja štartovali aj na ME, takže konkurenciu poznajú. Aj vďaka prípravkom nášho dodávateľa výživy Aone ich túto zimu nekvária virózy, takže výsledkovo majú šancu byť okolo polovice výsledkovej listiny,“  povedal k uplynulým pretekom a posledným podujatiam v sezóne Martin Fraňo, športový riaditeľ.