MARTIN HARING VICEMAJSTER SR V MTB XCO

Súťaž o domáci majstrovský titul v olympijskej disciplíne MTB cross country písala v sezóne 2022 históriu v Košiciach. Preteky rozdelené do dvoch dní odštartovali netradične v piatok, 22.7. pretekmi kadetov až elitných kategórii. Nechýbal ani obhajca piatich predošlých titulov, Martin Haring.

Takmer štyridsiatka na teplomeri, suchá, tvrdá a prašná trať. Podmienky, ktoré sú pre nášho Martina Haringa posledné, aké by si mohol priať. Spolu so zmenami vsúkromnom živote a problémami, s ktorými sa pasoval od minulej sezóny, bol teda zisk titulu otázny. Po 60 minútach pretekania preťal cieľovú pásku ako druhý najrýchlejší slovenský jazdec a tým vybojoval striebornú priečku z domáceho šampionátu. Majstrovský dres bude v najbližšej sezóne obliekať Matej Ulík, s bronzovou medailou odchádzal z Košíc Tomáš Višňovský.

„Po peripetiách, s ktorými som sa stretával celú sezónu, je striebro vlastne výhra. Sezóna však ešte neskončila, a tak bojujeme ďalej. Ďakujem klubu za podporu,“ vyjadril sa po získaní titulu vicemajstra v olympijskom cross country Martin Haring.