MARTIN HARING VYBOJOVAL 2. MIESTO NA PRETEKOCH C1 V TURECKU

Martin Haring pokračuje v úspešných štartoch na pretekoch MTB XCO a zbiera body do olympijského rankingu. Uplynulú nedeľu sa vynikajúco zapísal na C1 pretekoch v tureckej Yalove,  kde vybojoval 2.miesto a pripísal si 40 bodov UCI.

„Na všetkých podujatiach je teraz cítiť rozbehnutý prvý rok olympijskej kvalifikácie. Ale to je dobre, z každých pretekov si odnášame mnoho skúseností. A ak je to spojené aj s úspechmi, ako aj teraz, neustále nás to poháňa dopredu. Teraz na pretekárov čakala náročná, ale pekná trať, Martin si s ňou ale poradil výborne,“ povedal na margo Haringovho druhého miesta Róbert Glajza, koordinátor horskej cyklistiky.

Do Turecka tentokrát prišla dánska reprezentácia, pretekári z Francúzska, Talianska, Iránu, Japonska a samozrejme domáci jazdci. Po odštartovaní sa to snažili kontrolovať najmä Dáni, vpredu jazdila skupina asi 9 ľudí. V treťom kole som sa pokúsil odskočiť a vyšlo to. Najprv sme jazdili vo dvojici s víťazom Carstensenom, keď mi odbehol, jazdili sme už každý sám. Až do konca sa mi podarilo druhé miesto udržať, za čo som rád,“ priblížil preteky Martin Haring.