MARTIN HARING ZÍSKAL AŽ DVE OCENENIA V RÁMCI ANKETY ZLATÝ PEDÁL 2018

Zlatý pedál už tradične uzatvára cyklistickú sezónu na domácej pôde. Galavečer spojený s odovzdávaním ocenení pre najlepších cyklistov sa aj tento rok niesol v znamení mimoriadnych úspechov, v ktorých sa zviditeľnili i jazdci nášho tímu. Spomedzi výsledkov ako je šiesty zelený dres Petera Sagana z Tour de France, či tretieho miesta pretekov svetového pohára v triale a „zemiakovej“ medaily z MS mladých slovenských krasojazdkýň vyčnieva i špurtérsky dres Martina Haringa z tohtoročných pretekov Okolo Slovenska. Za tento výsledok získal Haring 3. miesto v celkovom hodnotení ankety Zlatý pedál 2018.

V silnej zostave sa na štarte Okolo Slovenska predstavili dva World tour tímy, svetová tímová jednotka Quick Step Floors, v nabitej zostave na čele s víťazom Okolo Británie, najlepším vrchárom Tour de France a svetovou trojkou Julianom Alaphilippom a ďalšími hviezdami tímu Štybarom, Jungelsom či Terpstrom, no i Bora Hangrsrohe s Jurajom Saganom, Seligom, či Pellucchim. Nechýbalo päť prokontinentálnych tímov a to najlepšie, čo ponúka kontinentálna európska scéna. Ani takejto zostavy štartovného poľa sa Martin Haring nezľakol a dokázal sa zviditeľniť v únikoch, zabojovať o vrchársky dres aj o ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca. Tútu snahu ocenili i novinári a hlasujúci v ankete Zlatý pedál a Martina Haringa ocenili po Petrovi a Jurajovi Saganovi tretím miestom.

Okrem ocenenia v celkovom poradí záskal Martin Haring i prvenstvo v odvetví MTB cross country. V uplynulej sezóne bol najproduktívnejší cyklista tohto odvetvia, keď nazbieral 518 bodov UCI, vybojoval dve prvenstvá na pretekoch kategórie C1 v Turesku a Chorvátsku a doma obhájiť titul majstra SR.