DALŠIE VÍŤAZSTVO HARINGA NA C1 PRETEKOCH V RUMUNSKU, V PORÁČI BRAL 3.MIESTO

Ďalšie C1-tkové víťazstvo spojené s porciou 60 bodov UCI si v sobotu 6.8. 2022 pripísal na konto Martin Haring. Triumfoval na pretekoch MTB XCO Paltinis v Rumunsku. Za sebou nechal Ukrajinca Dmitrija Titarenka, na 3.mieste preťal  cieľovú pásku Slovák Matej Ulík. Rovno po 700 kilometroch jazdy sa Haring predstavil na domácej pôde v Poráči, kde sa mu na pretekoch C2 ušla 3.priečka.

„Prvé tri kolá sme jazdili 4-členná skupina, 2 x SVK a 2 x UKR. Potom som sa prebral a skúsil zaútočiť. Skupina sa rozbila a ja som doputoval do cieľa. Maťo vybojoval 3.flek za druhým Titarenkom, Maťo Hrtánek 11,“ priblížil Haring sobotný priebeh.
V nedeľu sa opäť prebojoval na pódium, tentokrát však 3.miestom: „Vyhral Poliak Helta celkom s prehľado, 2.miesto bral Novozélanďan. Najprv Mato Ulík roztrhol reťaz v prvom kole z prvej päťčlennej skupiny, neskôr v treťom kole som mal ja defekt zadného kolesa, tak som sa presypal za neho na piaty flek. Aspoň sme sa naťahovali o tretí flek pre divákov posledné kolá. Škoda technických problémov, Novozélanďan už mal dosť, vyzeralo by to lepšie dvaja Slováci na pódiu,“ okomentoval nedeľné preteky Martin Haring.