MARTIN HARING ZVÍŤAZIL NA PRETEKOCH UCI C1 V TURECKEJ ANKARE

Víťazstvo na pretekoch UCI C1 v tureckej Ankare dnes vybojoval náš Martin Haring. Na konto Slovenska tak do olympijského rebríčka horskej cyklistiky pripísal 60 bodov UCI.

Martin Haring odcestoval do Ankary rovno z našej „C2“ v Drozdove, kde vo štvrtok obsadil 6. miesto. Víťazstvo v Turecku je jeho prvým triumfom v rámci tejto kategórie pretekov, navyše v dôležitom čase silnejúceho boja o body do OH rankingu. Hoci sa v prvom kole pretekov prepadol až na 17. pozíciu, postupne sa v konkurencii národných majstrov z viacerých krajín (Kazachstan, Turecko, Japonsko, Francúzsko) dokázal cez jednotlivé kolá prepracovať dopredu a do cieľa prísť s náskokom 14 sekúnd pred dvoma Francúzmi Remym Duquesnom a Mickaelom Brunellom.

„Vo štvrtok sa mi v Drozdove nešlo až tak dobre, nemal som svoj deň. Hneď v noci sme sa s Martinom Fraňom presúvali do Košíc a leteli do tureckej Ankary. Dnešná trať bola naozaj ťažká, s dlhým strmým stúpaním v tridsaťstupňových horúčavách. Zozačiatku som mal problémy a stálo ma veľa síl doskočiť do vedúcej skupinky. Keď sme zostali traja, viac som si všímal slabé stránky súperov na trati a rozhodol sa zaútočiť v najstrmšej časti kopca. V jednom kole som sa stiahol jedného, v poslednom kole aj druhého a náskok si udržal až do cieľa. Z víťazstva mám obrovskú radosť, po nevydarenom štvrtku je veľkou motiváciou pred blížiacimi sa národnými majstrovstvami,“ povedal v cieli šťastný víťaz, Martin Haring.

„Pre tieto preteky sme sa rozhodli na poslednú chvíľu, ešte v pondelok sme vlastne ani nemali od organizátora odpoveď, či sa pretekov môžeme zúčastniť. Som však veľmi rád, že sa nám to spolu so zväzom podarilo vykomunikovať a prísť. Martin Haring patrí medzi kľúčových ľudí reprezentácie, na ktorých je postavené vyjazďovanie bodov do OH rankingu horskej cyklistiky. Týmto výsledkom potvrdil, že dôveru komisie získal opodstatnene a ujal sa jej s plnou vážnosťou. S porciou 60 bodov sme na začiatku ani nepočítali, ale samozrejme veľmi potešili a dodali motiváciu,“ vyjadril radosť Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica, ktorý do Ankary cestoval v kumulovanej úlohe mechanika, maséra a vedúceho výpravy.