MTB: ĎALŠIE VÍŤAZSTVO MARTINA HARINGA NA PRETEKOCH UCI C2

Ďalšie víťazstvo z pretekov MTB XCO v kategórii UCI C2 si na svoje konto pripísal náš pretekár Martin Haring. V ťažkých podmienkach, ktoré pripravilo jazdcom počasie, triumfoval na domácej pôde v Lietave. Spolu s víťazstvom si do rebríčka pripisuje aj 30 bodov UCI, s ktorými môže Slovensko počítať pri olympijskej kvalifikácii. 

Všetky preteky slovenského pohára XCO sú tento rok zaradené aj do kalendára UCI, a tak priťahujú pozornosť jazdcov zo širšieho okolia. Lietavská C2 dala jazdcom riadne zabrať. Po vytrvalom dvojdňovom daždi privítala rozbahnenou traťou. Skôr jazdiace mladšie kategórie sa postarali o jej „špeciálnu“ úpravu, a tak eliťáci to mali už skôr o pevných nervoch a sile, než natrénovaných technických zručnostiach. S takýmito podmienkami si medzi najsledovanejšou kategóriou najlepšie poradil práve náš Martin Haring, ktorý finišoval s náskokom vyše 11 minút pred českým pretekárom, Tomášom Paprstkom.

„No, bolo to fakt divoké. Ani cyklokros som v takomto blate ešte nejazdil. Blato bolo husté, ťažké a strašne sa lepilo. Človeku sa chcelo cez každý prejazd depom skončiť. Ale ako som si postupne zvyšoval náskok, tak som dostával stále väčšiu a väčšiu chuť pokoriť aj takéto podmienky. No a nakoniec to vyšlo, za čo som veľmi rád,“ povedal po príjazde do cieľa Martin Haring.