MTB: MARTIN HARING BRAL JEDENÁSTE VÍŤAZSTVO V SEZÓNE

Kým všetci s napätím sledovali boje Petra Sagana na majstrovskej trati v Yorkshire, Martin Haring zbieral body do olympijského rankingu. Na pretekoch kategórie C1 v tureckej Yalove, ktoré sa konali v nedeľu 29.9.2019, vybojoval v početnej konkurencii jedenáste víťazstvo v sezóne. 

„Sezóna 2019 sa u Martina Haringa nesie v znamení horskej cyklistiky. Je najproduktívnejším slovenským jazdcom v zbieraní bodov do olympijského rankingu XCO. Po krátkom „odskočení“ na preteky Okolo Slovenska opäť presedlal na širšie kolesá a na pretekoch C1 v Turecku ukázal svoju formu. Už v druhom kole sa usadil na špici a do cieľa jazdil osamotene. Zvíťazil s náskokom pol minúty pred priamym konkurentom v boji na OH Grékom Iliasom a Portugalcom Rosom. Za prvenstvo pripísal Slovensku ďalších 60 dôležitých bodov v boji o štart na nastávajúcej olympiáde,“ zhodnotil výkon svojho zverenca Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica.

„Medzinárodný olympijský výbor zmenil systém kvalifikácie, a tak je zisk potrebných bodov oproti minulosti náročnejší. Slovensko sa aktuálne pohybuje na 20 mieste, čo je postupujúce miesto. Popri Haringovi aktívne zbiera body aj Matej Ulík a Tomáš Višňovský. O pozíciu sa doťahujeme s Izraelcami a Grékmi, ktorí budú mať na jar mnoho podujatí a majú viacerých jazdcov. Veríme však, že to naši pretekári ustrážia a aj Slovensko bude mať svoje zastúpenie v XCO na olympiáde v Tokiu,“  priblížil boje o miestenku na OH Ján Žilovec, predseda komisie horskej cyklistiky SZC.