MTB: MARTIN HARING VÍŤAZNE V RUMUNSKU

Ďalšie víťazstvo v zbieraní bodov do tohtoročnej olympijskej kvalifikácie si v sobotu, 14.7.2018 v rumunskom Campulungu, pripísal na konto Martin Haring. Na pretekoch MTB Academy Cup kategórie C2 nechal za sebou rovnakých súperov ako minulý týždeň v tureckej Ankare. Za prvé miesto pripisuje na konto Slovenska cenných 30 bodov UCI.

V prvom kole som urobil technické chyby a kvôli pádu do žihľavy sa prepadol hlboko v štartovnom poli. Rozhodol som sa nevzdať, zabojovať v strmých výjazdoch, čím som postupne v každom kole získaval náskok na svojich súperov a postupne sa prebíjal dopredu. Nakoniec sa mi podarilo prísť do cieľa s náskom 1.minúty na Francúza Remyho Duquensa a majstra Grécka Dimitriosa Antoniadisa. Takže spokojnosť,“ napísal po príjazde do cieľa Martin Haring.

„Cesta na preteky do Rumunska nebola plánovaná, Martin sa spolu s koordinátorom MTB XCO Róbertom Glajzom rozhodol na poslednú chvíľu. O to viac všetkých potešilo jeho víťazstvo.“ povedal na margo Haringovho triumfu Martin Fraňo.