MTB: MARTIN HARING VYBOJOVAL 2.MIESTO NA PRETEKOCH C2 V SRBSKU

Martin Haring pokračuje v zbieraní bodov do olympijského rankingu v rámci disciplíny XCO horskej cyklistiky. Na pretekoch kategórie C2 v srbskom Novom Sade vybojoval vynikajúce 2. miesto, za ktoré na konto OH rankingu pripísal 20 bodov UCI. Svojim výkonom nestačil len na Maďara Andrása Partiho, tretiu priečku obsadil Rumun Lucian Logigan.  

Náš Martin Haring je momentálne slovenskou jednotkou kategórie elite v horskej cyklistike. Najmä na ňom je postavená ťarcha a zodpovednosť vyjazďovania bodov do OH rankingu. Sezóna je v plnom prúde, a tak týždeň čo týždeň môžeme o Martinovi počuť z rôznych kútov Európy. „Všade už cítiť doslova hon na body UCI. Z praktického i psychologického hľadiska je v prvom kvalifikačnom roku dobre vyjazdiť viac ako 60 % potrebných bodov. Maťo plynule prechádza z cesty do MTB, prednosť má však práve odvetvie horskej cyklistiky. Verím, že tú výkonnosť, čo práve má, zužitkuje naplno v najbližšom období. Už teraz vo štvrtok sa predstaví na domácej pôde, na C2 v Drozdove, odkiaľ pocestuje rovno do Turecka, resp. na ďalšie srbské podujatie. Harri bude aj kľúčovou postavou reprezentácie MTB v rámci európskych hier a zároveň ME v Glasgowe,“ povedal o svojom zverencovi Martin Fraňo, športový riaditeľ.

„Preteky sa konali na zaujímavom okruhu po hradbách starej pevnosti, s množstvom schodov. Išlo sa mi dobre, no na Maďara som nemal. Škoda toho Ondrovho defektu, ktorý ho zdržal, lebo boli by sme na bedni obaja,“ priblížil svoje dojmy po návrate domov Martin Haring.