NA GP ADRIA MOBILE SA NAŠI JAZDCI NEPRESADILI

Po návrate z mesačného sústredenia v Turecku, kde naši jazdco absolvovali aj prvé štyri pretekárske previerky, a následnej krátkej „aklimatizácii“ na chlad, sa sedmička Dukly presunula do Slovinska, na jednu z jarných jadranských „klasík.“ Aj tento rok privítalo sídlo veľkého mobilného sponzora silnú, vyše 170 člennú konkurenciu.

Na štarte jednorazovky Grand Prix Adria Mobile, kategórie UCI 1.2 sa tlačil balík vyše 170 jazdcov. V drese Dukly sa pod taktovkou Maroša Kováča predstavila sedmička našich cyklistov – Juraj Bellan, Marek Čanecký, Adam Foltán, Martin Chren, Lukáš Kubiš, Pavol Rovder a Patrik Tybor. Na cyklistov čakala porcia 181,5 km ťažkého zvlneného terénu. Už od druhej desiatky kilometrov sa museli popasovať s náročnými stúpaniami, ktoré okamžite urobili prvé sito balíka. Každé ďalšie stúpanie bolo previerkou nielen výkonnosti, ale i pozičnej jazdy. Práve na ňu doplatili aj naši chalani, ktorých rozhodcovia stiahli postupne z trate. Dopredu sa podarilo prepracovať len Patrikovi Tyborovi, Adamovi Foltánovi, ktorí z prednej skupiny vypadli na poslednom cieľovom okruhu.

Vysoké tempo neprialo ani únikom. Skúšali to jednotlivci i malé skupiny, o víťazovi nakoniec rozhodol záverečný špurt. Najrýchlejšie nohy mal Holanďan Marijn Van den Berg. Foltán a Tybor boli klasifikovaní v siedmej desiatke.

„Dnes nemôžeme byť spokojní. Bojovali sme vo veľmi kvalitnej konkurencii. Dobrý výkon predviedli Adam Foltán s Patrikom Tyborom, no doplatili na jazdu vzadu v skupine. Stále sa to naťahovalo, delilo a to im bralo sily, ktoré v rozhodujúcom momente už nemali. Tridsať kilometrov pred cieľom vypadli z čela a už len doputovali do cieľa. Sezóna sa rozbieha, verím v lepšie výsledky,“ povedal po pretekoch Maroš Kováč. A jeho slová dopĺňa i Patrik Tybor: „Absolvovali sme preteky v kvalitnej konkurencii. Od štartu to bolo dosť svižné. Po druhom veľkom kopci sa to rozdelilo na dve veľké skupiny. V prvej sme ostali štyria. Potom sme absolvovali dva okruhy s výživnými stenami, kde sme do posledného okruhu ostali s Adamom, ale v druhom okruhu nás tiež odtrhli, a tak sme už len prišli do cieľa. Nie je sa čím chváliť, keďže vpredu sme nemali zastúpenie. Treba len veriť, že nám takéto preteky pomôžu dobre sa rozbehnúť do ďalších pretekov, ktoré absolvujeme na Rodose a dúfam aj s lepšími umiestneniami.“

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/gp-adria-mobil/2021