NA MULTIŠPORTOVÝCH MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY ŠTARTUJE ŠESŤ CYKLISTOV DUKLY

Slovenský zväz cyklistiky zverejnil v stredu 10.8. nomináciu cyklistov na multišportové majstrovstvá Európy, ktoré sa konajú v najbližších dňoch v Mníchove. Krajinu pod Tatrami bude reprezentovať 17 jazdov v štyroch rôznych odvetviach – cestnej cyklistike, dráhovej cyklistike, olympijskom cross country horskej cyklistiky i freestyle BMX. Zo sedemnástky jazdcov bude až 6 zástupcov Dukly Banská Bystrica – Erik Baška, Adam Foltán, Dávid Kaško v cestnej cyklistike, Martin Chren a Pavol Rovder v dráhovej cyklistike a Martin Haring v MTB. Náhradníkmi pre cestnú cyklistiku sú tiež naši pretekári – Martin Haring a Patrik Tybor.

Multišportové majstrovstvá Európy budú písať svoju históriu od 11.-21.8.2022 v nemeckom Mníchove. Elitný kontinentálny šampionát tu bude mať dohromady deväť športov.

Program dráhy je rozložený od 11.-16.8.2022. Martin Chren sa predstaví v scratchi, bodovacích pretekoch + je náhradníkom do omnia. Pavol Rovder bude bojovať vo vylučovacích pretekoch a omniu.

Cestná cyklistika mužov je na programe v nedeľu 14.8.2022, olympijské cross country 19.8.2022.

„Je to pre nás vždy česť predstaviť sa v reprezentačnom drese Slovenska. Takže ďakujeme Slovenskému zväzu cyklistiky za vloženú dôveru, v príprave sme sa venovali práve na tieto vrcholy, ako sú aj ME, či Tour de l’Avenira neskoršie Okolo Slovenska. Bude to nesmierne náročné, keďže naši chalani budú na rovnakej štartovacej čiare s top európskymi eliťákmi, víťazmi grand tours či Tour de France, na dráhe a MTB s olympijskými víťazmi a majstrami sveta. Cyklistika je tímový šport, a Peter Sagan svoju účasť na ceste nepotvrdil. Pripravuje sa na MS v ebajkoch, tak asi ťažko počítať s pódiovým výsledkom pre Slovensko. Dôležité však je vydať zo seba maximum v každom štarte,“ povedal k nominácii Martin Fraňo, športový riaditeľ.