NA ÚVOD DOMÁCEJ SEZÓNY DVE VÍŤAZSTVÁ

Domácu sezónu už tradične otvárajú víkendové podujatia v Trnave. V sobotu si pretekári merali sily v kritériu pod hradbami najstaršieho kráľovského mesta, na nedeľu pripravili organizátori zvlnený okruh so štartom a cieľom v Jaslovských Bohuniciach. Z oboch dní si odnášame víťazstvá, i viaceré miesta v top 10, v nedeľu dokonca celé pódium.

Máme za sebou úvodné kolá najvyššej domácej súťaže v cestnej cyklistike, v konkurencii prevažne klubových jazdcov zo  Slovenska, ale aj Čiech, Maďarska a Rakúska. Oba dni premenili chalani na víťazstvá, viaceré miesta v top 10, v nedeľu dokonca na kompletné pódium.

Na kritériu v Trnave triumfoval Samuel Kováč, keď polovicu podujatia zbieral body zo samostatného úniku. Do top 10 sa prepracovali aj Dominik Dunár (4), Pavol Rovder (5), Simon Nagy (6), Jakub Galovič (7) a Sebastián Michalec (10).

V nedeľu tvorili preteky práve naši chalani. Už v druhom z piatich kôl rozdelili balík na dve skupiny, a vo štvrtom kole potom z prvej skupiny odišla do úniku trojica našich jazdcov, ktorá do cieľa zvýšila svoj náskok na vyše tri minúty. Víťazstvo si odnáša Pavol Rovder, ako druhý preťal pásku Dávid Kaško a tretí Simon Nagy. V top 10 prišiel i Dominik Dunár. Výbornú prácu však odviedol celý tím.
„Máme za seboou kvalitné pretekové kilometre na trnavskom vetre. Chcem chalanov pochváliť za tímovú spoluprácu v nedeľu. Bola radosť pozerať sa na nich, spolupracovali od začiatku do konca,“ zhodnotil výsledky Maroš Kováč, športový riaditeľ.

Foto: Soňa Niková