NAŠI JAZDCI S TUČNOU ZBIERKOU MEDAILÍ DRÁHOVÝCH MSR

Štvorica našich dráhových cyklistov sa uplynulý víkend predstavila na dráhových majstrovstvách SR. Domáci šampionát bol zároveň vedený aj ako Grand Prix Prešov kategórie CL1 s bohatou zahraničnou účasťou. Najviac sa v domácej i medzinárodnej konkurencii darilo mladučkému Tobiasovi Vančovi, ktorý medzi slovenskými jazdcami triumfoval 3x v individuálnych disciplínach (omnium, scratch, vylučovacie preteky), a raz vo dvojičke s tímovým kolegom Lukášom Kubišom (madison). Vo vylučovacích pretekoch pritom obsadil 5. miesto v medzinárodnej konkurencii. Majstrom SR v bodovacích pretekoch sa stal Martin Chren.Vidina zisku tučnej porcie bodov UCI za preteky CL1 pritiahla na prelome mesiacov júl/ august 2021 do Prešova mnohopočetnú zaujímavú konkurenciu. Nechýbali medzi nimi víťaz série svetového pohára v scratchi Holanďan Roy Eefting, či Ukajinec Roman Gladys, silné mená, ktoré sa však už nezmestili do olympijského výberu svojich krajín. Okrem UCI pretekov predstavovalo podujatie zároveň majstrovstvá SR v dráhovej cyklistike pre elitné kategórie. Program bol rozdelený do dvoch dní, no druhý deň sa kvôli počasiu niektoré disiplíny posúvali, resp. zrušili.

Najlepší výkon spomedzi Slovákov podal práve náš mladý Tobias Vančo. Zvíťazil až v 3 individuálnych a jednej tímovej disciplíne. Pričom výsledkom vo vylučovacích pretekoch sa postaral o prekvapenie, keď skončil vysoko i v medzinárodnej štartovke, na 5. mieste, v olympijskom omniu na 16. V omniu ho na domácom pódiu doplnili tímoví kolegovia – strieborný Martin Chren a bronzový Pavol Rovder. Ešte prvý deň bol na programe i scratch, v ktorom Tobias zopakoval domáci triumf. Striebornú medailu vybojoval Lukáš Kubiš a bronz Martin Chren. Pri vylučovacích pretekoch sa z hľadiska MSR na pódium prebojovali aj Lukáš Kubis a Pavol Rovder.

V bodovacích pretekoch bol silnejší Martin Chren, ako najlepší Slovák obsadil 9. miesto medzinárodnej štartovky. Striebro domáceho šampionátu tejto disciplíny vybojoval Pavol Rovder a bronz Tobias Vančo.

Zaujímavé súboje sa odohrávali aj v madisone, kde domáce tituly získala dvojička Vančo/ Kubiš pred striebornými Chren/ Rovder a bronzovými Lávečka/ Čiško z CK Olympik Trnava.