PATRIK TYBOR V CELODENNOM ÚNIKU NA TOUR DU DOUBS, HARING A KUBIŠ FINIŠOVALI S MALOU STRATOU

Po návrate z vysokohorského sústredenia sme urobili krátku zastávku na Slovenskom pohári v Krupine. Už ďalší víkend smerovali naše kroky do Francúzska, kde sa cyklisti Dukly po prvýkrát v histórii predstavili na 35.ročníku francúzskej klasiky Tour du Doubs, UCI 1.1 kategórie, ktorá je zároveň deviatym kolom šestnásť dielneho seriálu prestížnych Pro a jednotkových jednorázoviek Francúzskeho pohára Pro tímov. 200 kilometrová zvlnená klasika za účasti 4 WT, 9 Pro, 9 kontinentálnych tímov a francúzskej reprezentácie, bola zároveň poslednou pretekovou previerkou pred ME. Na štarte nechýbali mená ako Nairo Quintana, David Gaudu, Thibaut Pinot, Pierre Latour, či nedávny víťaz WT klasiky Bretagne Classic Benoit Cosnefroy.

Do Francúzska odcestovala zostava v zložení Lukáš Kubiš, Patrik Tybor, Martin Haring, Adam Foltán, Pavol Rovder a Juraj Bellan, ktorá sa budúci týždeň predstaví aj na kontinentálnom šampionáte. Toto podujatie bola posledná previerka pred ME, s podobnou konkurenciou, aká sa predstaví aj v Taliansku, no s ťažším profilom i pár kilometrami navyše.

Prakticky od prvého kilometra sa vzdialila 11 členná skupina jazdcov, kde bol i Patrik Tybor. Po pár kilometroch sa zmenšila na desať ľudí. Ale vzornou spoluprácou sa jej podarilo vytvoriť si náskok až 10 minút. Tento atak však nevyšiel až do cieľa, 25 kilometrov pred finišom bol únik pohtlený vedúcou skupinou. V nej sme mali i našich ďalších dvoch jazdcov – Lukáša Kubiša a Martina Haringa. V hre o bodované miesta boli obaja prakticky až pod polovice posledného stúpania, kde sa vedúca skupina rozbila na maličké, niekoľkočlenné partie. Kontakt s najlepšími stratili pod vrcholom stúpania a cieľovú pásku preťali s časom + 1:28 min. na víťaza Doriana Godona z AG2R, na 51. a 56. mieste. Patrik Tybor nakoniec obsadil 110. priečku.

„Po dvojtýždňovom vysokohorskom sústredení sme sa vrátili domov tesne pred pretekmi v Krupine, kde sme chceli ísť podporiť domáci pohár. Toto už bola veľmi ťažká previerka pred vrcholmi sezóny. Dnešný deň bol asi ťažší ako aj bude ME, takže sme veľmi radi, že sme mohli pretekať v tejto konkurencii. 
Chcem pochváliť Patrika Tybora, ktorý mal zlomené rebro a nebolo ani jasné, či sem pôjde. Ale zabojoval a v úniku bol 175 kilometrov, čo bol výborný výkon. Martin s Lukášom boli v hre až do posledného kopca. Skupina sa rozbila a pod vrcholom stratili kontakt s tými najlepšími. Ale celý deň to bolo hore-dole, došla do cieľa skupina s vrchárskymi hviezdami, takže nemajú sa za čo hanbiť. Ako som vravel, bola to výborná príprava pred ME, ktoré budú na podobnej trase,“ zhodnotil výkony svojich zverencov Martin Fraňo, športový riaditeľ.
.
Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/tour-du-doubs/2021/result