PAVOL ROVDER BERIE NA GP RHODOS 15. PRIEČKU, S NAJLEPŠÍMI V CIELI I SAMUEL KOVÁČ

Náročné preteky na silný bočný vietor a výkon má za sebou sedmička cyklistov Dukly Banská Bystrica, ktorá štartovala na GP Rhodos (UCI 1.2). Až do záveru 186 kilometrov dlhého podujatia vo zvlnenom teréne gréckeho ostrova sa s najlepšími udržali Pavol Rovder a Samuel Kováč.

Cyklisti tímu Dukla Banská Bystrica zahájili sezónu na gréckom Rhodose. V prvých štartoch sa predstavila sedmička v zložení Samuel Tuka, Samuel Kováč, Pavol Rovder, Denis Hoza, Dávid Kaško, Dominik Dunár a Simon Nagy. Po minulotýždňovom skvelom 13. mieste Samuela Kováča v celkovej klasifikácii etapových pretekov Visit South Aegean Islands končili uplynulý víkend v balíku s víťazom až dvaja pretekári Dukly. Pavol Rovder sa 15. miestom prebojoval do top 20, Samuel Kováč preťal cieľovú pásku na 41. mieste. Zvíťazil Američan Tyler Stites.

Podujatie sprevádzalo mnoho atakov. Od štartu to v úniku skúšal Dávid Kaško, táto dvojčlenná skupina bola však dostihnutá, rovnako ako i ďalšie pokusy menších skupín. K prvej veľkej selekcii došlo v kopci približne v tretine pretekov, druhá nastala približne 40 km pred cieľom. Vpredu s najlepšími sa až do konca udržala dvojica Rovder – Kováč, ostatní naši cyklisti prišli do cieľa v ďalších skupinách. Nepríjemné spomienky si z úvodu sezóny odnáša Samuel Tuka, ktorého počas pretekov stopol nepríjemný pád.

„Po štarte to bolo dosť pokojne, čakal som že to bude viac nervózne, keďže dosť fúkalo. Na štyridsiatom kilometri bol dlhy 9 km dlhý kopec, kde som sa snažil držať vpredu. Potom sa to po zjazde na vetre pár krát rozdelilo, raz som tam zaváhal a ostal v druhej skupine, ale nestresoval som a počítal som s tým, že si to dôjdeme späť, čo sa aj stalo. Následne 40 km pred cieľom bol prudší 3 kilometrový kopec, ktorý bol rozhodujúci a odišlo tam 6 ľudí. Ja som mal na vrchole asi 15 sekundovú dieru na balík, no v zjazde som si to došiel späť. Skupinu šiestich sme zišli až na cieľovej páske, a ja som došprintoval z balíku asi deviaty. Nemal som už dobre nohy, takže vyšlo mi to na 15. miesto. Ďakujem chalanom za pomoc,“ priblížil priebeh GP Rhodos Pavol Rovder.

„Úvod sezóny sme zvládli dobre. Chalani sa oba razy dokázali udržať v balíku s najlepšími, aj skúšali atakovať. Celkovo sa napriek služobne i vekom najmladšiemu priemeru vôbec nestratili v konkurencii skúsených tímov. Škoda defektu Samka Tuku v prvom štarte a teraz jeho nepríjemnému pádu, aj on by finišoval vysoko, takéto profily mu sedia. Verím, že vyčerpal všetky nepríjemnosti a v ďalšej časti sezóny bude môcť naplno ukázať svoje kvality.

Pavla Rovdera prakticky hneď čaká svetový pohár na dráhe v Hongkongu, na ceste sa predstavíme 24. marca počas GP Adria a potom v kompletnej zostave na úvodných podujatiach Slovenského pohára v Trnave,“ povedal k priebehu prvých podujatí sezóny Martin Fraňo, športový riaditeľ.