PAVOL ROVDER DESIATY VO VYLUČOVACÍCH PRETEKOCH MAJSTROVSTIEV EURÓPY. ZVÍŤAZIL ELIA VIVIANI

Výborný výkon podal na elitných dráhovch majstrovstvách Európy v Mníchove náš Pavol Rovder. Medzi špičkovými európskymi dráharmi vybojoval desiate miesto vo vylučovacích pretekoch.

Po úspešnom štarte v dráhových disciplínach na európskom šampionáte U23 dostal Pavol Rovder príležitosť reprezentovať Slovensko aj medzi elitnými jazdcami, keď ho reprezentačný tréner zaradil na súpisku do Mníchova. Spolu s ním dostali šancu odprezentovať sa na vrcholnom európskom podujatí aj ďalší člen Dukly Martin Chren a dve slovenské dráharky. Nomináciu potvrdila dráhová komisia aj výkonný výbor Slovenského zväzu cyklistiky.

Dráhový program v rámcu multišportových hier v Mníchove začal 11.8.2022. Ako prvý sa predstavil Martin Chren v scratchi a bodovacích pretekoch, zároveň bol určený aj ako náhradník do omnia. V oboch disciplínach obsadil Martin 17. miesto, s čím on sám spokojný nebol.

Prvou Palovou disciplínou boli vylučovacie preteky. V konkurencii špičkových európskych dráharov vybojoval skvelé 10.miesto, keď prvú časť pretekov jazdil na špici. „Vzhľadom na Palove zatiaľ krátke tykanie s dráhou je to veľmi sľubný výsledok do budúcnosti. Má za sebou len pár tréningových pretekov, už tam podal zaujímavé výkony. V Anadii ukázal, že s ním v týchto disciplínach môže Slovensko rátať. Výsledok v Mníchove príjemne prekvapil,“ zhodnotil výkon svojho zverenca Martin Fraňo, športový riaditeľ. Majstrovský titul vybojoval Talian Elia Viviani, ktorý pár hodín predtým finišoval na 7. mieste majstrovstiev Európy v cestných pretekoch.

„Bola to moja prvá vylučovačka na elitných ME, a tak som nevedel, čo od toho očakávať. Snažil som sa hneď po štarte natlačiť dopredu, čo sa mi aj podarilo a jazdil som na druhom mieste za Nemcom. Potom ma z druhej pozície vytlačil Viviani a hneď som vypadol. Ďakujem SZC a Dukle za možnosť štartu a získané skúsenosti,“ povedal k výsledku Pavol Rovder. V omniu sa Pavol Rovder nepresadil.

Svoj štart na elitných ME priblížil aj Martin Chren: „V bodovačke sme dosiahli priemer 54km/h. Od štartu boli preteky rýchle, skončil som 17., rovnako aj v scratchi. S výsledkom nie som spokojný, 200 metrová dráha je špecifická a bez prípravy na velodrome to nebolo ideálne. Ale pozitívne je na tom to, že som získal dôležité body do rankingu, respektíve do kvalifikácie na MS. V rankingu bodovacích pretekov sa momentálne nachádzam na 10.mieste, a v pretekoch scratch mi patrí 19.priečka. Najbližšie ma čakajú preteky C2 v Prostejove a MSR/C2 v Prešove.“