TARAGEL 18. NA MS V DRÁHOVEJ CYKLISTIKE

Posledná posila kontinentálneho tímu, Filip Taragel, zavŕšil dráhovú sezónu na eliťáckych MS v dráhovej cyklistike, kde štartoval po druhýkrát v kariére. Predstavil sa v disciplíne scratch. Počas pretekov sa aktívne snažil, ocitol sa v úniku, ktorý bol neskôr pohltený. V záverečnom zúčtovaní obsadil 18.miesto.

„Vzhľadom na nasadenie a predvedený výkon nie je umiestnenie úplne optimálne.  No pozitívnom je práve bojovnosť a výkon počas pretekov, ktoré dáva kvalitné predpoklady k blížiacej sa olympijskej kvalifikácii i vzhľadom na vek pretekára,“ priblížil Filipov výkon Martin Fraňo, športový riaditeľ. 

Jeho výkon pozitívne hodnotí aj reprezentačný tréner dráhovej cyklistiky, Michal Rohoň: „Každý z pretekárov vydal zo seba maximim v každej z disciplín a všetkých nás potešili svojou bojovnosťou. Niektorým sa darilo viac, iným menej. Nemožno im však vytknúť snahu dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Škoda toho Filipovho konečného umiestnenia, forma ho zastihla dobre, no oproti ostatným nastúpil do pretekov s ľahším prevodom, čo ho v závere stálo umiestnenie.“

Po zimnej dráhovej príprave sa Taragel rovnými nohami zaradí do cestného tímu a absolvuje prvé štarty. Dukla sa bude spoliehať práve na jeho rýchlostné a šprintérske kvality.