TITUL MAJSTRA SR V CYKLOKROSE ZÍSKAL MARTIN HARING

Martin Haring vybojoval siedmy domáci majstrovský titul v cyklokrose. O víťazovi sa rozhodovalo na technickej trati v mestskom parku Žiaru nad Hronom. Spolu s Haringom berú zlato z majstrovstiev Slovenska aj zatiaľ len šestnásťročná Viktória Chladoňová v spojenej kategórii žien a junioriek a Matthias Schwarzbacher medzi juniormi.

V boji o domáci mužský titul sa hneď po štarte ocitla vpredu trojica Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín) a Šimon Vozár (ŠK Železiarne Podbrezová). Po krátkom čase z toho vypadol Vozár, a cesta za zlatom zostávala medzi dvoma ďalšími jazdcami v zmysle technicko taktického boja. V predposlednom kole začal zaostávať Kováč a o titule bolo viac menej rozhodnuté. S viac ako minútovým náskokom a absenciou minuloročného majstra SR Mateja Ulíka, ktorý sezónu vynechal pre operáciu srdca, ho znova získal Martin Haring.

„Celkom sa teším. Ak dobre rátam, 4 roky som bol bez neho a prvý som mal pred 10 rokmi. Toto by mal byt 7 domáci majstrovský titul. Trať bola pekná, veľa zákrut, našťastie bolo sucho. Samo Kováč sa dlho držal, potom sa mi podarilo natiahnuť to v technike a zvyšok pretekov pokračovať sám do cieľa. Som rád, že sa lúčim s Duklou víťazstvom, a zároveň, že titul beriem so sebou ďalej,“ povedal k opätovnému zisku titulu Martin Haring.

Haring si tiež odnáša 3. miesto v celkovom poradí Slovenského pohára v cyklokrose. Do čela domáceho rebríčka sa prebojoval Belgičan Victor Van De Putte, druhý najvyšší počet bodov nabieral poľský majster Marek Konwa.