VÍŤAZSTVO NA TRNAVSKOM KRITÉRIU VYBOJOVAL MAREK ČANECKÝ

V nedeľu 25.7.2021 pokračoval slovenský pohár kritériom v Trnave. Už tradične nechýbala ani zostava Dukly, hoci v redukovanom počte. Preteky mužov pozostávali z 33 kôl ulicami centra mesta, pričom jedno kolo malo rovný 1 kilometer.

Hneď od začiatku sa jazdilo aktívne, a bojovalo i o body v rámci malej bodovačky. Prvú päťku bodov z veľkej bodovačky si na konto pripísal Pavol Rovder. Spolu s ním sa do čela pretekov dostal a na pár kôl odskočil Patrik Tybor. Kým ho doskočila prenasledujúca skupinka jazdcov, stihol nazbierať 14 bodov. Zastavil ho až pád, kvôli ktorému musel i meniť bicykel a čakať jedno neutrálne kolo. Značne dooškieraný pokračoval v nasadenom rýchlom tempe vpredu.  V prednej skupine to ťahali aj Pavol Rovder, Martin Chren a Marek Čanecký, ktorí sa spolu so Samuelom Mičianom z prešovského klubu delili o body na prejazdoch a prémiách. Záverečnú veľkú bodovačku vyral Marek Čanecký, čím sa stal víťazom kritéria.

Pre Mareka je to prvé víťazstvo v kritériu na domácej pôde i v sezóne. „Vždy ako Dukláci nastupujeme na slovenský pohár vyhrať, respektíve byť na prvých troch miestach. Je úplne jedno, kto od nás zvíťazí, či starý pretekár alebo mladý. Dnes to bol technicky náročný okruh, vedeli sme, že od štartu musíme byť vpredu. Foltán to nakopol hneď po štarte, obetoval sa, pretože nemal dobré nohy. Po prvom kole sa to roztrhalo, videl som, že sme vpredu zostali pár pretekárov. Paťo mal pád, vystúpil z čela a ostali sme tam ja, Paľo a Mičian. Skončili sme prvý, druhý. Stano Mičian išiel dobre, zaslúžene si vybojoval tretie miesto. Myslím si, že môžeme byť spokojní,“ povedal po prebraní ceny za víťazstvo Marek Čanecký.

Druhý najvyšší počet bodov nazbieral Pavol Rovder, a na pódiu im robil spoločnosť Samuel Mičian. Do oceňovanej top 5 sa zmestili aj Patrik Tybor na 4. a Martin Chren na 5. mieste.

.

Foto: Ivan Kopčáni