CYKLISTI DUKLY BANSKÁ BYSTRICA BODOVALI NA PREŠOVSKOM VELODRÓME

Počas víkendu privítal prešovský velodróm silnú medzinárodnú konkurenciu. Šiesty ročník GP Prešov pritiahol takmer stovku pretekárov zo 17 rôznych krajín sveta, pričom nechýbali ani majstri sveta, Európy, či víťazi rôznych podujatí bojujúci o miestenku na MS a do olympijského rankingu. Do top 10 sa v takejto konkurencii prebojovali aj cyklisti Dukly Banská Bystrica. Martin Chren obsadil 8.miesto v scratchi a Pavol Rovder 10. v bodovacích pretekoch U23.

Aj keď počasie cez týždeň držalo zdvihnutý prst nad outdoorovými podujatiami, víkend bol k nim zhovievavý a pretekový program odznel na radosť organizátorov i jazdcov podľa plánov. Spomedzi jazdcov Dukly sa v silnej medzinárodnej konkurencii predstavili Martin Chren, Pavol Rovder a Denis Hoza. Pre Slovákov bol 6. ročník GP Prešov (UCI C1) zároveň majstrovstvami Slovenska.

Výsledkovo najlepšie vyšla medzi Slovákmi jazda Martinovi Chrenovi v scratchi, kde obsadil 8. miesto, čím sa zároveň stal majstrom SR v tejto disciplíne. Zvíťazil Poliak Filip Prokopyszyn.

Pavol Rovder sa do top 10 prepracoval vo vylučovacích pretekoch do 23 rokov. Prvenstvo putuje takisto do Poľska, Radoslawovi Fratczakovi. Veľmi dobrý výkon podal Rovder v olympijskom omniu, kde po 4 disciplínach vybojoval celkové 16.miesto, o priečku lepšie mu ešte sadli vylučovacie preteky elitných mužov. Vďaka prvenstvu medzi Slovákmi si z týchto disciplín odnáša zároveň titul majstra SR. Martin Chren tak urobil okrem scratchu i v bodovacích pretekoch, v ktorých obsadil celkové 18.miesto.

Medzinárodná konkurencia bola naozaj kvalitná, všetci naháňajú body do rankingu. V top 10 sa nám podarilo byť 2x, čo je dobré, ale zároveň aj odrazom chýbajúceho dráhového zázemia, tréningov u nás. 15. a 16. miesto Rovdera je v týchto disciplínach tiež zaujímavé. Chalani mali veľmi kvalitný tréning, mali možnosť štartovať s veľkými menami,“ povedal k podujatiu Maroš Kováč, pomocný tréner cyklistov Dukly.

„V sobotu sme mali na programe scratch a bodovacie preteky, ktoré boli pre mňa obzvlášť dôležité, nakoľko sú to posledné preteky pred uzávierkou rankingu – kvalifikácie na MS. V scratchi sa mi podarilo vybojovať 8.miesto, s ktorým som spokojný, aj keď mi záver nevyšiel podľa predstáv a mohlo to byť kľudne do top 5. V bodovacích pretekoch som sa trošku trápil, ale získal potrebné body,“ vyjadril sa k výsledkom Martin Chren.

„Prišiel som sem hlavne na omnium, lebo tá disciplína mi sedí. Zišla sa tu naozaj kvalitná konkurencia, aj organizácia je výborná, tak som rád, že to na domácej pôde vyšlo,“ dodal k víkendu Pavol Rovder.