PAVOL ROVDER A MARTIN CHREN ZBIERALI BODY NA DRÁHE V PORDENONE

Slovenská dráhová reprezentácia sa predstavila na CL1 pretekoch v talianskom Pordenone. V elitnom drese nechýbali ani naši dvaja jazdci Pavol Rovder a Martin Chren. V nabitej štartovke pred blížiacimi sa Európskymi hrami sa Rovdero dokázal prebojovať do top 10 scratchu a Chren finišoval na 13.mieste v bodovacích pretekoch.

Blížiace sa Európske hry v Mníchove pritiahli do Talianska silnú konkurenciu, v ktorej mali svoje zastúpenie aj jazdci WT ligy. Nie nadarmo sa preteky považujú za najlepší tréning. Počas „5 Sere Internazionale Città di Pordenone“ sa od 25.-29.7. naši jazdci predstavili v sratchi, bodovacích pretekoch a omniu. Okrem iných cyklistov boli najväčšou konkurenciou poveternostné podmienky. Teploty šplhajúce k 40 stupňom znásobovali na otvorenej dráhe svoju intenzitu.

Hneď prvý deň veľmi dobre odštartoval Pavol Rovder, ktorý v scratchi preťal cieľovú pásku na 8.mieste a za ňu pripisoval 110 bodov UCI. Martin Chren finišoval dvadsiaty. Ďalší štart – v bodovačke – zas lepšie vyšiel Martinovi. V bodovacích pretekoch obsadil 13.miesto a pripisoval 70 bodov UCI. Pavol Rovder bodovačku nedokončil, dôvodom bolo podozrenie na úpal. Omnium Martin dokončil na 28.mieste a Palo na 36.