Lukáš Kubiš (2000)

Juniorský reprezentant k nám prichádza zo ŽP Šport Podbrezová. Je strieborným juniorským medailistom z MSR v časovke jednotlivcov, v ktorej štartoval aj na ME a na MS, kde obsadil 40. resp. 63.miesto. Reprezentoval Slovensko aj na Olympijských hrách mládeže v Rio de Janeiro, kde obsadil 23.miesto v pretekoch jednotlivcov. Je zároveň aj úspešným jazdcom MTB, keď obsadil bronzovú priečku na MSR v MTB. Na short tracku MTB na Olympijských hrách mládeže v Rio de Janeiro obsadil 14.miesto. Lukáš si sem tam odskočí aj na dráhu, kde ja akutálnym mužským majstrom Slovenska v madisone spoločne so Štefanom Michaličkom.

Prvú sezónu medzi mužmi „odpálil“ Lukáš s plným nasadením. Počas pretekov je aktívny a keď treba, obetavý pre tím. Do bodky plní tréningové i pretekové inštrukcie svojich trénerov, tlačí sa do špurtov, nezľakne sa ani veľkých mien. Ešte mu treba vycibriť závery, aby svoju snahu dotiahol do úspešného konca. Ale pri jeho „full power“ nasadení je len otázkou času, kedy o ňom budeme počuť viac.